Balıkesir'de Edremit Devlet Hastanesi'nde tıbbi sekreter olarak görev yapan Aynur Tuncar'ın Ticaret Bakanlığı'na Daire Başkanı olarak atanması büyük yankı uyandırdı. Kamuoyunda liyakat ve torpil tartışmalarını yeniden alevlendiren bu atama, birçok kişinin tepkisine neden oldu.

O Atamaya Liyakat Tepkisi! Ticaret Bakanlığı'na Atanan Tıbbi Sekreter Aynur Tuncar Kimdir 2

Liyakat Tartışmaları Yeniden Alevlendi 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in memur alımı ve öğretmen atamalarında kısıtlamaya gittiği bir dönemde gerçekleşen bu atama, liyakat konusundaki endişeleri artırdı. Tuncar'ın tıbbi sekreterlikten Ticaret Bakanlığı'na hızlı yükselişi, sosyal medyada geniş yankı buldu.

TÜKONFED ve TVHB'den sokak hayvanları teklifine rest: Kabul etmiyoruz TÜKONFED ve TVHB'den sokak hayvanları teklifine rest: Kabul etmiyoruz

Siyasilerde Tepki Yağdı

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban, 'Bu nasıl bir güç! Bunu yapan her kimse heykeli Balıkesir Şehir Meydanı’na dikilmeli.' dedi.

Screenshot 2024 06 26 At 12 23 08 (2) Mehmet Mustafa Gürban (@2727Mmg2727) X

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Aslıhan Elibol, 'Balıkesir Edremit Devlet Hastanesi'nde Tıbbi Sekreter olarak çalışan Aynur Tuncar, Ticaret Bakanlığı'na Daire Başkanı olarak atanmış. Allah'tan korkmuyorsunuz,kuldan zaten hiç utanmıyorsunuz.Aklınızı da mı kullanmıyorsunuz? Kör göze parmak sokarcasına liyakati toprağa gömdünüz!' paylaşımı yaptı.

Screenshot 2024 06 26 At 12 07 58 (2) Aynur Tuncar Search X

CHP Uşak Milletvekiili Ali Karaoba, 'İşte Kokuşmuşluk! Balıkesir Edremit Devlet Hastanesinde Tıbbi Sekreter olarak çalışırken idari görevlendirmeyle önce Balıkesir Burhaniye Devlet Hastanesi’ne sağlık bölüm hizmetleri sorumlusu yapılan Aynur Tuncar’ın, birkaç ay önce de Ticaret Bakanlığında Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı olarak atandığı ortaya çıktı.' açıklamasını yaptı.

Screenshot 2024 06 26 At 12 09 45 (2) Aynur Tuncar Search X

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin ise, 'Aynur Tuncar hanımefendi  Balıkesir Edremit'te Tıbbi sekreterken tam TBMM'de bütçe görüşmeleri sürerken, 06.11.2023 tarihinde Ticaret Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'ne atanıyor. Ticaret bakanlığı da 1 hafta sonra hanımefendiye, İç Tahakkuk Şubesi, Bütçe Tedarik ve Taşınır Yönetimi Şubesi, Mal Bildirimi ve Arşiv Şubesi ile Evrak Şubesini bağlamış. Müthiş işlere imza atıyorsunuz sayın bakan. Haberiniz varsa vahim, haberiniz yoksa daha vahim! @omerbolatTR Peki sizin adınıza imza atan daire başkanının işleminden haberiniz var mı @drfahrettinkoca?' paylaşımında bulundu.

Screenshot 2024 06 26 At 12 10 52 (2) Aynur Tuncar Search X

Milletvekili Turhan Çömez, 'Balıkesir bir sekreter kaybetti, Ankara bir daire başkanı kazandı. Nerdeeen nereye!' paylaşımı yaptı.

Screenshot 2024 06 26 At 12 12 22 (2) Turhan Çömez (@Comezturhan) X
Aynur Tuncar Kimdir?

Aynur Tuncar, Balıkesir Edremit Devlet Hastanesi'nde tıbbi sekreter olarak görev yapıyordu. Kariyerinde yaptığı bu ani sıçrama, birçok kişinin dikkatini çekti ve atama sürecinin şeffaflığı konusunda soru işaretlerine yol açtı. Tuncar'ın bu pozisyona nasıl seçildiği ve hangi kriterlerin dikkate alındığı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

Resmi Gazete'de Yeni Karar! 26 Haziran 2024 Çarşamba Bugünün Kararları Neler? Resmi Gazete'de Yeni Karar! 26 Haziran 2024 Çarşamba Bugünün Kararları Neler?


O Atamaya Liyakat Tepkisi! Ticaret Bakanlığı'na Atanan Tıbbi Sekreter Aynur Tuncar Kimdir 3-1

Kaynak: Haber Merkezi