Buzlar Çözülmeden Korkuteli…

 • Nizamettin Özmen

  Nizamettin Özmen Yazı Arşivi
  26 Ekim 2019 /   2356 Okunma

  Buzlar Çözülmeden Korkuteli…

  Sahi, edebiyata, sinemaya, tiyatroya ilgisi olup ta Cevat Fehmi Başkut’un  “Buzlar Çözülmeden”ini bilmeyen var mı?

  31 Mart seçimlerinden bu yana, ne zaman Korkuteli dense, ne zaman Ömer İşlek denilse aklıma bu eser geliyor.

  Ömer İşlek'i tanırım evet. Babası Hilmi İşlek'ten dolayı tanırım. Hilmi abi sevdiğimiz, değer verdiğimiz bir büyüğümüzdür. Antalya Büyükşehir Belediyesi döneminden muhabbetimiz vardır.

  Ömer İşlek ile bir dönem çalışmamız olmuştur. Belediye Çalışanlarına da bana davrandığı gibi davranıyorsa takdir edeceğiz.

  Yaklaşık 3 yıldır hiç yan yana gelmedik kendisiyle. “Aday Adayı” olduğunda, “aday” olduğunda ve “seçildiğinde” kendisine canı gönülden “hayırlı olsun” mesajlarımı ilettim.

  Kendisi, benimde bir neferi olduğum yerel medyayı pek önemsemez. Onun için önemli olan vatandaşa dokunmak, bu yolla çalışmalarını dilden dile yaymaktır. Sosyal medyayı da çok verimli, bizler gibi kuru kalabalık yapmadan, nokta atışı ile kullanır. Böyle olunca her paylaştığı fotoğraf, her cümle yerini bulur.

  Yakından takip ediyorum. Yakınlığımızı bilenlere anlatmaya çalışıyorum. İstisnasız, Demre’de, Kumluca’da, Söğüt’te, Korkuteli’de, Manavgat’ta ve doğal olarak Antalya merkezde insanlar adını anarken “deli başkan” diye anıyor. Ama böyle deliliğe de can kurban. Siyasette önemli olan hakkının teslim edilmesidir. Herkes hakkını teslim ediyor.

  “Buzlar Çözülmeden” senaryosundan yürüdüğümüzde, benim bildiğimim Ömer işlek için buzlar daha çözülmedi. Tam tersi daha buzlanmadı bile. Hoş zaten gelmesinden korktuğu biri de yok Allah’tan gayrı.

  Takip ettiğim kadarı ile Şu anda her mahalle, yani köye bir hafta ayırmış. Tüm idari erkanı götürüp orada vatandaşı dinliyor. Hizmet ekibi de bir hafta boyunca vatandaştan gelen tüm talepleri karşılıyormuş. Bu uygulamayı tuttum. Böylece acil durum dışında belediye araçları ve elemanları oradan oraya savrulmuyor. Ricalar devre dışı kalıyor. Sanırım en çok ta muhtarlar memnundur bu durumdan.

  Ama ben, İşlek’in sosyal projelerini sabırla bekliyorum. Kendisiyle konuşmadığım için bilemiyorum ama sanırım önümüzdeki yayla sezonundan önce özellikle yaşlılara sağlık hizmeti noktasında çalışmalara başlayacaktır.

  Ben izlemeye devam ediyorum. Size de tavsiye ederim.

  Buraya bir de not düşelim. Söğüt dönüşü bir söyleşi yapmak istedim, yoğun bir toplantısı vardı. “Daha sonra” dedik. Bir de geçtiğimiz yıl Korkutelililere bir sözüm vardı seçimden çooook önce verdiğim. En güzel fotoğraflarla Korkuteli masalı yazacaktık. Yazını, baharını herkes biliyor. Bu kış kar yağarsa bol bol karlı bir Korkuteli sayfası planım var.

  Benim İşlek’ten kişisel beklentim yok. Eğer kaynak bulursa Korkuteli’ni uçuracağı günleri bekliyorum.


Yorum Yap