Gazze'de İsrail Başbakanı Netanyahu'nun yeğeni olan Yüzbaşı Yair Edou Netanyahu, Kassam Tugayları ile devam eden bir çatışmada hayatını kaybetti.

Katar Dışişleri Bakanlığı: İnsani aranın uzatılmasına yönelik görüşmeler sürüyor Katar Dışişleri Bakanlığı: İnsani aranın uzatılmasına yönelik görüşmeler sürüyor

Gazze'ye hava saldırıları düzenleyen ve aynı zamanda karadan şehre sızma girişimlerinde bulunan İsrail ordusu, Hamas'ın askeri kolunun, Kassam Tugayları'nın ciddi bir direnişi ile karşılaştı. Bölgedeki yoğun çatışmalar devam ederken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, İsrail ordusunda Yüzbaşı olarak görev yapan yeğeni Yair Netanyahu'nun İzzettin El Kassam Tugayları tarafından öldürüldüğü iddia edildi. Rusya merkezli Sputnik'te yer alan bir habere göre, 'İsrail Başbakanı Netanyahu'nun yeğeni Yüzbaşı Yair Edou Netanyahu, Gazze'deki yoğun çatışma sırasında Kassam Tugayları tarafından öldürüldü.' ifadeleri kullanıldı. Ayrıca Yair Edou Netanyahu'nun Gazze'ye giren ve tehlikeli keskin nişancı olarak bilinen bir birliğin liderliğini yaptığı bildirildi.

Kaynak: Kamer Durdu