Naim Süleymanoğlu'nun şampiyonlukları

Naim Süleymanoğlu, kariyerine Türkiye'de başlayarak kısa sürede uluslararası arenada dikkat çekti. Olimpiyat Oyunları'nda üç kez altın madalya kazanan ender sporculardan biridir. 1988 Seul Olimpiyatları'nda, 1992 Barselona Olimpiyatları'nda ve 1996 Atlanta Olimpiyatları'nda 3 farklı kilo kategorisinde birincilik elde ederek efsanevi bir sporcu haline geldi.

uR6dpgWmvxjyPOWA

Naim Süleymanoğlu'nun kökeni

Naim Süleymanoğlu, Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşlarda ağırlık halteriyle tanışan Süleymanoğlu, kısa sürede yetenekleriyle ön plana çıktı ve Türkiye'yi uluslararası alanda başarıyla temsil etti.

Naim Süleymanoğlu'nun vefatı

Spor dünyasının efsane isimlerinden biri olan Naim Süleymanoğlu, 23 Ocak 1967'de doğmuş ve 2017 yılında hayata veda etmiştir. Ölüm nedeni olarak karaciğer yetmezliği gösterilmiştir.

naim-suleymanoglu

Naim Süleymanoğlu'nun mezarı

Naim Süleymanoğlu'nun mezarı, vefatının ardından Edirnekapı Şehitliği' nde bulunmaktadır. Sevenleri ve spor tutkunları, onun anısını yaşatmak adına mezarını ziyaret etmeye devam etmektedir.

Alanyaspor Konyaspor maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? İlk 11'ler Alanyaspor Konyaspor maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? İlk 11'ler

Naim Süleymanoğlu'nun kısa ama etkileyici yaşam öyküsü, ağırlık halteri dünyasında bıraktığı eşsiz miras ve unutulmaz başarıları, sporse olan ilgisini sürdürenlerin hafızasında daima yaşayacak.

Kaynak: Nihat Saraç