Muratpaşa Belediyesi, vatandaşlarına sıcak yemek ikram etmek için ‘Komşu Sofrası’ adlı bir hizmet başlattı. Bu hizmet kapsamında, belediye tarafından oluşturulan iki noktada vatandaşlara 3 çeşit sıcak yemek sunuluyor.

Menüde Neler Var?

Bu haftaki menüde mercimek çorbası, etli kuru fasulye, pilav, turşu ve ayran yer alıyor. Yemekler, belediyenin aşevi tarafından hazırlanıyor ve dağıtım için her iki parkta da saatler öncesinden yoğun bir hazırlık başlıyor.

Vatandaşların Yorumları

Yemek sırası bekleyen Ayşe Baysan, hizmetten dolayı belediyeye teşekkür ederken, organizasyonu görünce misafir olmak istediğini belirtti. 67 yaşındaki emekli öğretmen Ali Zengin, “Belediye yemek dağıtıyor. Kime dağıtıyor, herkese. Başarılı çalışmalarından dolayı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı takdir ediyorum” dedi. Ailesiyle birlikte yemeğe katılan 9 yaşındaki Ayaz Gündoğdu, yemekleri lezzetli bulduğunu belirtirken, 68 yaşındaki Seher Yalçın ise yemeği doyurucu bulduğunu ve beğendiğini aktardı.

MasterChef All Star’da Kaptanlık Yarışı Heyecanı MasterChef All Star’da Kaptanlık Yarışı Heyecanı

Komşu Sofrası Nerede ve Ne Zaman Kurulacak?

Komşu Sofrası, her cumartesi saat 15.30’da Sedir Mahallesi Şehit Diplomatlar Parkı ve Cumhuriyet Mahallesi Rauf Denktaş Parkı’nda kurulmaya devam edecek.

Kaynak: Muratpaşa Belediyesi/Bülten