Yetkililere sesleniyorum “Vatandaş kazıklanıyor”

 • Murat Yıldırım

  Murat Yıldırım Yazı Arşivi
  7 Nisan 2021 /   1811 Okunma

  Yetkililere sesleniyorum “Vatandaş kazıklanıyor”

      Uzun zamandan bu yana Valiliklerimiz halkın ucuz ekmek yemesi ve kandırılmaması için kararlar alıyor, gerekirse fırıncıları yargıya taşıyor.


      Ekmek midemiz için bir dolgu maddesidir ama ihtiyaçtır.


      Peki bir insanın beyninin çalışması, sağlıklı olabilmesi için proteine, vitamine ve genel olarak et kemik yapıcı besinlere ihtiyacımız var.


      Et ve et preparatları, süt ve süt ürünleri, doğal yağlar meyve, sebze vb


      Esas fiyat kontrolünün yapılması gereken alanlar bu gıdalarla ilgili olmalı. Değil mi? Bunlar niçin kontrol edilmiyor? Yanlış mı düşünüyoruz?..


      “Serbest piyasa” diyen yollara düşüyor ve halka büyük kazıklar atıyor. Zaten bunun adı da serbest piyasa ekonomisi değil, Haklı rekabete dayalı serbest piyasa ekonomisi olarak tariflidir. Rekabet kanunu kötü niyetliler tarafından delik deşik edilmiş, kimsenin umurunda değil.


      Bakan yok müdahale eden yok. Bu işin muhatabı kim? Halk “YANDIM ALLAH” diyor, can çekişiyor, bunun reçetesi kimde? Kim çözecek bu lanet olası sorunu?


      AVM denen bir yere gidip 1 litre çiçek yağı almak istedim, 27 TL fiyat biçiliyor, bir tüketici olarak faturasını görmek istedim, “Biz bilmeyiz İstanbul’daki şirketi arayın” dedi görevli. Müdürü çağırdım, o da çaresiz. Aynı şekilde “İstanbul bilir” dedi. Güç bela İstanbul’a ulaştı müdür.


      İstanbul’un cevabı ise: “Söyleyin o vatandaşa dilekçe versin, e-mail numarasını göstersin, biz ancak alış fiyatını dilekçe karşılığı verebiliriz" demiş.


      Acaba ben okuma yazma biliyor muyum, acaba benim internetim var mı, elektronik postanın ne demek olduğundan haberdar mıyım, bu nasıl bir rezalettir, bu davranış bu ülkenin devletine kurumlarına vatandaşına hakaret değil midir? Bu ülke sahipsiz mi, bu ülke yol geçen hanı mı, bu nasıl bir anlayıştır?


      Vatandaşı adeta kesilecek hayvan yerine koyanlara karşı ilgili kurumların hiç mi yapacağı bir şey yok? Eğer ben de anayasa ve evrensel haklarım gereğince bunları söyleme, talep etme ve itiraz hakkım varsa tümüyle tamamına itiraz ve hatta isyan ediyorum. Lütfen bu işe kim bakıyorsa, Türk kamuoyu olarak görevlerini yapmasını bekliyoruz.


      Konuyu bir resmi kuruma götürdüğümde de “Sen fatura sormaya yetkili misin” cevabını alıyorum. AMAN ALLAHIM ÇILDIRACAĞIM… İMDAT…


Yorum Yap