BİR ÇEVRECİNİN SAYIN VALİMİZE MEKTUBU

 • Murat Yıldırım

  Murat Yıldırım Yazı Arşivi
  10 Eylül 2020 /   16442 Okunma

  BİR ÇEVRECİNİN SAYIN VALİMİZE MEKTUBU

                                                                                

  SAYIN VALİM

                          29 Ağustos 2020 tarihli Gerçek gazetesinin köşesinde “ YAT LİMANI ALARM MI VERİYOR ” başlığı altında teknik açılardan ifade olunduğu gibi, yat limanı bir çok açıdan faydalı ömrünü bitiriyor görümündedir.

  Yat limanında hem körfez kirliliği, hem de çevresindeki genel sorunlar bağlamında, kıyı dinamiği üzerindeki hazin durum, çevresindeki ürkütücü vaziyet, alt yapının bozukluğu, su ekosistemiyle ilgili endişeler,çevreden sirayet eden domestik atıkların baskısında kalıyor olması, özellikle havanın kararmasından sonra ciddi bir güvenlik sorununun gündeme gelmiş olması gibi; Dünya kenti turizmin başkenti Antalya’ya yakışmıyor olduğunun görülmesiyle limanı ziyaret edenleri çok üzdüğüne tanık oldum.

  Vatanını ve kentini, insanını seven bir gönüllü olarak kurumlarımızla dayanışma içinde kalıp bu tür konularda yetkililerimizi bilgilendirme geleneğimiz, çevreciliğin vaz geçilmez koşulları arasında olduğundan andığım hususları yetililerimize iletmeyi hem vicdani hem de insani bir görev telakki ettim.

  Diğer taraftan tüm bu konularla ilgili olan ve yat limanındaki kooperatifin başkanıyla bu konularda yaptığı görüşmeler sırasında koop. Başkanına bir dokundum, bin ah işittim.

  “ Başkan:” tüm bu konularda konuları kapsayan, Antalya ve kentimizin turizminin dar boğazlarını içeren çok detaylı, hayati bir dosya hazırladık, bir yılı aşan zaman öncesinde Sayın Valimize sunduk ve yat limanımızın kangrene dönmüş sorunlarını yakinen Sayın Valimize anlatalım dedik, randevu talep ettik. Ancak Sayın Valimiz çok yoğun olmalı ki, randevu talebimizin üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen hala bekliyoruz. Davet edeceklerdir inanıyorum” şeklinde, yönetim kuruluyla birlikte buruk bekleyişlerini sürdürdüklerine tanık oldum. Kooperatifin; halk ve çevre sağlığının korunması, kamu yararının gözetilmesi adına ne denli haklı olduğunu da anlamış olduk. esasen fiilen ve müteselsilen Belediyelerimizin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz,Sağlık Müdürlüğümüz, Turizm İl Müdürlüğümüzle birinci, ikinci derecede sorumlu sair kurum ve kuruluşlarımızın bu konularda kademeli şekilde mesul oldukları malumdur. İl Hıf. Kurulu ve M.Ç.K.‘nun gündemine alarak Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda konunun çözüleceğine inanıyoruz. Yarın çok geç olabilir.

   Saygılarımla.


Yorum Yap