Ümit Özdağ Meral Akşener'den randevu istedi Ümit Özdağ Meral Akşener'den randevu istedi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP'nin sadece CHP üyeleri değil, gidişattan memnun olmayan herkesin "baba evi" olduğunu vurgulayarak, "Bu baba evinin tapusu ne Özgür Özel'de ne Kemal Bey'de. Gelin baba evine güçlenelim" çağrısı yapmıştı.

Özel'in bu çağrısı sonrasında, CHP'den daha önce ayrılan ya da ihraç edilen isimlerin partiye dönüp dönmeyecekleri merak konusu oldu. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP'den 26 Temmuz'da ihraç edilmişti. Özcan, Özel'in çağrısı üzerine partiye üyeliği için dilekçe verdi. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sayın Genel Başkanımızın 'baba evine dönme' tabiri çok güzel oldu. Dönüşümüz için karar verirse parti meclisimiz., sadece genel başkanımızın isteğiyle olmuyor ki önünde engel görülmüyor. Yani artık yüzde 99 Cumhuriyet Halk Partisi'ne geri döneceğim diyebilirim" dedi.

Bunun yanı sıra, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin de CHP'ye geri dönmesini temenni ettiğini belirten Özcan, İnce ile geçen gün telefonla konuştuğunu ve henüz resmi bir davet almadığını ancak İnce'nin partiye dönmesi durumunda sevinç duyacaklarını ifade etti. Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan da Muharrem İnce'ye resmi bir davetin gitmediğini belirterek, "Eğer resmi davet yapılırsa icabeten bir cevap verilir" dedi.

Kaynak: Nihat Saraç