Son Dakika: Yunanistan'da deprem oldu! Son Dakika: Yunanistan'da deprem oldu!

Muğla'nın Menteşe ilçesinde bulunan Kazan Göletine serinlemek için giren Suriye uyruklu iki kardeş ve anneleri, boğularak yaşamını yitirdi. Olay, gölette serinlemek isteyen aile bireylerinin trajik bir şekilde hayatlarını kaybetmesiyle sonuçlandı.

Gölette Boğulan 3 Kişinin Cenazesi Çıkarıldı

Edinilen bilgiye göre, serinlemek amacıyla Kazan Göletine giren 8 yaşındaki Abdülgani Zaza ve 7 yaşındaki Muhammet Nurettin Zaza isimli kardeşler, bir süre yüzdükten sonra su yüzeyinde çırpınmaya başladılar. Gölet kenarında çocuklarını izleyen 35 yaşındaki anne Vilede Zaza, çocukların boğulmak üzere olduğunu fark edince onları kurtarmak için suya girdi. Ancak, anne ve iki çocuğu gölette boğularak yaşamını yitirdi.

Olay Yerine Ekipler Sevk Edildi

Olayın ardından Muğla 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbar üzerine bölgeye 112 ambulans, jandarma ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Sualtı Dalgıç ekibi sevk edildi. Büyükşehir Belediyesi Sualtı Dalgıç ekibi, anne ve çocukların cenazelerini göletten çıkardı.

Cenazeler Adli Tıp Kurumuna Gönderildi

Çıkarılan anne ve çocukların cesetleri, savcılık incelemesinin ardından adli tıp kurumuna gönderildi. Bu trajik olay, bölgede büyük üzüntü yarattı.

Kaynak: İHA