Mustafa Sarıgül'den İlk Açıklama Geldi Mustafa Sarıgül'den İlk Açıklama Geldi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın televizyon programlarına yönelik eleştirilerine Müge Anlı'dan sert bir yanıt geldi. İsim vermeden konuşan Anlı, Bakan Yerlikaya'ya "Taş altında kalırım, laf altında kalmam" diyerek karşılık verdi.

Anlı, Bakan Yerlikaya'nın 'Hiç kusura bakmasınlar o yayınlardan hoşlanmıyorum' sözlerine cevap vererek, 'Bu konularla ilgilenen en baştaki adam televizyon programlarına laf söyleyene kadar işleyişle ilgili vatandaşın ne düşündüğüne kulak verseler belki de biz bunları konuşmaz olurduk' ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya ise gündüz kuşağı televizyon programlarında yer alan şiddet, cinayet gibi hassas konuların etik değerlerden sapma barındırdığını ve bu tür yayınları kabul etmediğini belirtmişti.

Anlı, Yerlikaya'nın kendisine yönelik bir sözü olduğunda cevap vermeyi prensip edindiğini vurgulayarak, 'Haklı olduğumu bildiğim konularda taş altında kalmam, laf altında da kalmam' dedi.

YERLİKAYA NE DEMİŞTİ?

Bakan Yerlikaya, televizyonların gündüz kuşaklarında şiddet, cinayet gibi pek çok hassas konuyu ele alan programlardan hoşlanmadığını belirterek şunları söylemişti:

'Hiç kusura bakmasınlar o yayınlardan hoşlanmıyorum. Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var. Bazı şeylerin herkesin ortasında konuşmamızın ne anlamı var yani. Bunun Basın-yayın özgürlüğüyle ne alakası var? Suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı’nın işi. Adaletin tecelli etmesi Adalet Bakanlığı’nın işi. Bizim adımıza kararları mahkemelerimiz veriyor. TV’lerdeki o tür yayınları ben kabul etmiyorum, onlar, değer sapması.'

Kaynak: Haber Merkezi