Müge Anlı ile Tatlı Sert programında bir haftadır işlenen kayıp çocuklar olayıyla ilgili olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın devreye girdiği bildirildi. Bakanlık, yayını ihbar kabul ederek, Ahsen Nur Yıldırım’ın babası Mustafa Türel hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bakanlık Açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açıklamasında, “Aile hukukundan kaynaklı yükümlülüklerin ihmalinden” dolayı baba Mustafa Türel hakkında suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi. Bakanlık, ortada olan çocuklarla da iletişime geçmek istediklerini ifade etti.

Olayın Geçmişi

Ahsen Nur Yıldırım isimli genç kız, 21 yıl önce kendisini camii avlusuna bırakan ailesini bulmak için Müge Anlı’nın canlı yayınına konuk olmuştu. İlerleyen bölümlerde Ahsen Nur Yıldırım’ın kendisi dışında birçok kardeşinin farklı koşullarda ayrıldığı ortaya çıktı.

Manavgat'ta Alkollü Sürücü Terörü! Karım Üflesin! Manavgat'ta Alkollü Sürücü Terörü! Karım Üflesin!

Müge Anlı'da Film Gibi Olay! Ahsen Nur Yıldırım’ın Babası Mustafa Türel Olayı Neler Oldu 1

Ahsen Nur Yıldırım’ın Ailesi

Ahsen Nur Yıldırım’ın 2010 yılında gizli kalpten vefat eden annesinin ve trafik kazası sonucu vefat eden anneannesinin geçim sıkıntısı dolayısıyla dilenmek zorunda kaldığı ve annesinin akli melekelerinin de sağlıklı olmadığı bilgisi de gelen ihbar ve iddialar arasındaydı. Bu durum, olayın karmaşıklığını ve çözümünün zorluğunu daha da arttırıyor.

Kaynak: Haber Merkezi