Yeşilçam'ın Emekçisi Nalan Çöl "Derviş" Dizisinin Kadrosunda! Yeşilçam'ın Emekçisi Nalan Çöl "Derviş" Dizisinin Kadrosunda!

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Kurban Bayramı münasebetiyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ile birlikte Hakkari Çukurca'daki 2. Hudut Tugay Komutanlığı'na gitti. Bu ziyarette, Güler başkanlığında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Komuta Kademesi ve sınır ötesindeki birlik komutanlarının da katılımıyla bir video telekonferans toplantısı gerçekleştirildi.

Güler: "TSK'nın En Önemli Görevi Terörle Mücadeledir"

Bakan Güler, bölgedeki gerginlikler ve krizlerin arttığına dikkat çekerek, terörle mücadelenin TSK'nın en öncelikli görevi olduğunu belirtti. Güler, “Çatışmaların ve savaşların yaşandığı, belirsizliklerin arttığı bu dönemde, Milli Savunma Bakanlığı olarak güvenliğimiz ve huzurumuz için gece gündüz demeden çalışıyoruz" dedi.

Terörü Kaynağında Yok Etme Stratejisi

Irak'ın kuzeyi, yıllardır PKK/KCK tarafından Türkiye'ye yönelik saldırılar için kullanılan bir bölge olarak öne çıkıyor. Güler, son yıllarda uygulanan “terörü kaynağında yok etme” stratejisiyle sınır ötesinde başarılı operasyonlar gerçekleştirdiklerini ve terör örgütüne büyük darbeler vurduklarını vurguladı. Güler, bu başarıda şehitlerimizin ve gazilerimizin büyük payı olduğunu belirtti.

Terörle Mücadelede Etkinlik Artacak

Güler, terörle mücadelede vatandaşın gündeminden tamamen çıkarmayı hedeflediklerini ifade ederek, Irak ile tesis edilen iş birliği sayesinde bu mücadelenin etkinliğinin artacağını söyledi. Ayrıca, Suriye'nin kuzeyindeki operasyon sahalarında da mücadeleye devam ettiklerini belirtti ve bölgede gerçekleştirilmeye çalışılan oldubittilere asla müsaade edilmeyeceğini hatırlattı.

Mavi ve Gök Vatanın Korunması

Bakan Güler, terörle mücadele ile birlikte hudut güvenliğinin en güçlü tedbirlerle sağlandığını, Mavi ve gök vatandaki hak ve menfaatlerin korunmasına yönelik faaliyetlerin de başarıyla sürdürüldüğünü söyledi. Güler, yerli ve milli savunma sanayi ürünleriyle TSK'nın imkan ve kabiliyetlerinin sürekli geliştirildiğini belirtti.

Türkiye'nin Bölgesel ve Küresel Rolü

Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde savunma ve güvenlik alanında yaptığı hamlelerle bölgesinde ve dünyada önemli bir konuma ulaştığını belirten Güler, “Türkiye, çatışma ve ihtilafların ortasında yer almasına rağmen, krizlerin çözümüne yönelik çok yönlü girişimlerde bulunmaktadır” dedi. Güler, Karabağ, Libya, Gazze ve Rusya-Ukrayna krizlerinde Türkiye'nin oynadığı rolleri hatırlatarak, bölgedeki barış ve istikrar için önemli inisiyatifler üstlendiklerini vurguladı.

Kaynak: İHA