Mersin’in Erdemli ilçesinde Filistin’e destek amacıyla “Hayır Çarşısıkuruldu. Erdemli İlçe Müftülüğü’nün organize ettiği hayır çarşısında gönüllülerin katkılarıyla çeşitli yiyecekler satıldı. Erdemli Belediye parkında açılan hayır çarşısına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Hayırseverler, geliri Filistin’deki zulme uğrayan insanlara ulaştırılmak üzere odun sacında pişen yöresel lezzetler olan bazlama ve börekleri tüketti. Ayrıca çiğ köfte, döner, meyve, sebze gibi diğer yiyecek stantları da hayırseverlerin rağbetini gördü.

Muğla'da dolmuş şoförü direksiyon başında hayatını kaybetti Muğla'da dolmuş şoförü direksiyon başında hayatını kaybetti

Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesi ve ilçe müftülüğü çalışanları tarafından toplanan 300 bin TL de Filistin’e gönderilmek üzere İlçe Müftüsü Hasan Küçük’ün eline teslim edildi. Bunun yanında Filistin yararına bir tablo da 60 bin liraya açık arttırma ile hayırsever bir kişi tarafından alındı. Hayır çarşısına gelen vatandaşlar, aldıkları yiyeceklerin gelirinin Filistin’de mağdur olan insanlara gideceğini bildikleri için bu bilinçle alışveriş yaptıklarını ifade etti. Erdemli Müftüsü Hasan Küçük de" Mazlumun, mağdurun yanında olmayı ilke edinen aziz milletimiz, Türk milletinin bir ferdi olarak burada bugün Gazze’ye bir ses olalım, bir nefes olalım, karınca kaderince destek olalım diye bir hayır çarşısı açtık. Allah bereketini arttırsın. Biran önce orada ecdadımızın Osmanlı’nın eliyle huzur yurdu olan, barış yurdu olan o topraklarda yeniden bu aziz milletimizin eliyle oraları yeniden barış yurdu haline getirmeyi Allah nasip etsin" diye konuştu.

Hayır çarşısının 3 gün boyunca açık kalacağı, elde edilen tüm gelirin de Filistin’e destek olarak gönderileceği belirtildi.

Kaynak: İHA