Mersin'de sahte içki operasyonu Mersin'de sahte içki operasyonu

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yarıyıl tatiline giren çocuklar için 5 Şubat'a kadar devam edecek bir dizi etkinlik düzenliyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen bu etkinlikler, çocuklara bilgisayar, tablet ve telefona bağımlı olmadan keyifli bir tatil geçirme imkanı sunacak.

Mersin'de Çocuklar Için Yarıyıl Tatili Etkinlikleri 

Çocuk Şenlikleri ile Geleneksel Oyunlar Her İlçede Ücretsiz Olarak Gerçekleşecek

Çocuk Şenlikleri kapsamında interaktif dans, drama oyunları, sahne senin sesin, kukla oyunu curcuna, geleneksel yarışmalar ve dev çocuk tiyatrosu gibi etkinlikler, Anamur’dan Tarsus’a kadar her ilçede ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Kırsalda yaşayan çocuklar da bu etkinliklerden geri kalmayacak.

Mersin'de Çocuklar Için Yarıyıl Tatili Etkinlikleri 

Sahilde Etkinlik ve Sanat Merkezi, Çocukları Sabah 8'den Akşam 5'e Kadar Ağırlayacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin sahildeki Etkinlik ve Sanat Merkezi, çocuklara Survivor Parkuru, Eğlenceli Basketbol, Bocce, Geleneksel Sokak Oyunları, Kompost ve Tarım Atölyesi, Taş Boyama, Zumba ve Resim Etkinlikleri gibi birçok aktivite sunacak. Etkinlikler sabah 08.00'den akşam 17.00'ye kadar devam edecek.

Silifke Gazi Çiftliği'nde İngilizce Oyun Atölyesi, Çocuklara El İşi Atölyesi ve Çocuk Yoga Etkinliği düzenlenecek. Erdemli'de ise Masal Atölyesi ve Sinema Etkinliği 25 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde çocukları bekliyor olacak.

Mersin Tarsus Doğa Parkı ziyaretçi rekoru kırdı Mersin Tarsus Doğa Parkı ziyaretçi rekoru kırdı

Kaynak: İHA