Mersin Toroslar'da 72 m² 2+1 daire icradan satılıktır. İlanın detaylarını ilan.gov.tr'den bulabilirsiniz. Kısaca ilan detayı şöyle:

Nevşehir Gülşehir'de mahkemeden satılık 15.695 m² tarla Nevşehir Gülşehir'de mahkemeden satılık 15.695 m² tarla

Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2023/94 TLMT. sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları:
Mersin İli, Toroslar İlçesi, Yalınayak Mah. 2962 Ada, 1 Parsel, E Blok 2. Kat. 7 NBB Satışa çıkarılmıştır. Konu taşınmaz 2962 ada 1 parsel içerisinde yer almaktadır. Parsel 5956 m2 alan içerisine yapılmıştır. Site içerisinde 7 adet ayrık-bitişik nizamda yapı bulunmaktadır. Yapılar A-B-C-D-E-F-D bloklar olarak isimlendirilmiştir. Yapı ruhsatına göre site içerisinde toplam 72 adet mesken /72 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Yapılar belediyeninyaptırmış olduğu toplu konutlar olup site özelliği taşımamaktadır. Değerlemesi yapılan taşınmaz E blokta yer almaktadır. Ana gayrimenkulün betonarme karkas ve bitişik nizam inşa edilmiştir. Ana taşınmaz; zemin kat + 3 normal kattan oluşmaktadır. Zemin katta 3 adet mesken ve bina girişi, 1. Kat dahil olmak üzere diğer normal katların her birinde 3'er adet mesken bulunmakta olup toplam 12 meskenden oluşmaktadır. Binada toplam 12 b. Bölüm bulunmaktadır. Ana gayrimenkulün girişi zemin kattan verilmiştir. Apartman dış cephesine dış cephe boyası ile boyanmıştır. Bahçesi bakımsız olan binanın giriş ve merdiven holleri ile merdiven basamakları karo-mozaik ve beton olup bina giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramalıdır. Değerleme konusu 7 b.bölüm nolu mesken nitelikli taşınmaz ana yapının ikinci katında konumludur. Onaylı mimari projesine göre brüt: -80 m2, net: -72 m2(balkonlar dahil) kullanım alanına sahiptir. Antre-hol +2 oda, salon, 1 mutfak, 1 banyo, wc ve |1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Ana giriş kapısı çelik kapı, iç kapı doğramaları panel kapı, pencere doğramaları PVC doğramadır. Oda, salon zeminleri karo-mozaik, duvarlar saten sıva üzeri boyadır. Tuvalet ve banyo bölümünün zemin ile duvarları fayans kaplamadır. Mutfakta mdf-lam dolaplar ve mermer tezgah yapılmış olup, zemini ile tezgah üst kısmı seramik kaplama, duvarları saten boyadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması soba ile sağlanmaktadır.Kıymet takdirine esas taşınmazın hâlihazır özellikleri dikkate alındığında, bu alandaki apartman dairelerinin ortalama fiyatlarının cadde, bulvar, cephe, trafik yoğunluğu ve benzer özelliklere göre 800.000,00 TL ile 900.000,00 TL arasında değiştiği bilinmektedir. Dolayısıyla tüm bu hususlar dikkate alındığında taşınmazın güncel ve gerçek arsa payı dahil rayiç değerinin toplamda 850.000 TL (SekizyüzellibinTürk Lirası) olabileceği sonucuna ulaşılabilmektedir.
Taşınmaz Maliki : Damla Akgül ( Mersin 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2022/249 E 2023/112 K sayılı kararı ile Mersin İli Toroslar ilçesi Yalınayak mahallesi, 2962 ada 1 parsel E blok 2. Kat 7 nolu bağımsız bölüm taşınmaz davalı Hilmi Akgül tarafından davalı Damla Akgül'e 09/11/2021 gün ve 32566 yevmiye nolu resmi senetle devrine ilişkin tasarrufun iptali sebebiyle alacak ve ferileri miktarınca söz konusu taşınmaz üzerinde cebri icra yetkisi tanınmış olduğundan satışına gidilmiştir
Adresi : Halkkent Mahallesi(Tapuda Yalınayak) Müfide İlhan Cadde Umut Apartmanı Dış Kapı No:45E İkinci Kat No:7Toroslar / MERSİN Yüzölçümü : 5.956,00 m2Arsa Payı : 2/144
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Emsal ? 1,30 , Ayrık Nizam 4 kat Konut alanına isabet ettiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 850.000,00 TLKDV Oranı: %1 Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydındaki gibidir.

Kaynak: ilan.gov.tr