İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gündeme getirdiği "Oteli olan polis müdürlerinin olduğu ve bu otellerde fuhuş için kimsesiz, öksüz kızlara fuhuş yaptırıldığı" iddiasının merkezinde Ankara'da faaliyet gösteren bir otel olduğu öne sürüldü. T24'ün emniyet kaynaklarından aldığı bilgiye göre, bu iddia, Ankara Emniyeti tarafından başlatılan Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında ortaya çıktı.

Söz konusu otelin, gerçek sahibinin Kaplan soruşturması çerçevesinde açığa alınan üst düzey bir polis müdürüne ait olmasına rağmen resmi kayıtlarda emekli polis S.Ç.'ye ait gösterildiği iddia edildi. Otelin önceki sahibinin yabancı bir iş insanı olduğu, daha sonra H.T. ve U.Ç. adlı kişiler tarafından devralındığı, ardından Aralık 2022'de H.T.'nin hissesinin emekli polis S.Ç. tarafından satın alındığı belirlendi. S.Ç.'nin bu hisseyi almak için finansal kaynağını, Kaplan soruşturması çerçevesinde açığa alınan ve Ankara'da görev yapan üst düzey polis müdüründen sağladığı iddia edildi.

Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Kaplan'ın ifadesinde bu olaya dair ipucu verdiği ve emniyetin savcılık koordinesinde özel bir çalışma yaptığı belirtildi.

Can Atalay için AYM'ye ikinci başvuru yapıldı Can Atalay için AYM'ye ikinci başvuru yapıldı

Ne olmuştu?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki gün İstanbul Şile'de düzenlenen partisinin istişare toplantısında, "Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde, fuhuşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor." iddiasında bulunmuştu.

Kaynak: Haber Merkezi