İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçim kampanyasını başlatmak üzere Nevşehir'e ziyarette bulundu. Akşener, Nevşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı, bu ismin Rasim Arı olduğunu duyurdu. Rasim Arı, bir düğün salonundaki programda projelerini paylaştı ve destek istedi. Programın sonunda Arı, Akşener'e ilginç bir hediye vererek dikkat çekti: terlik.

Antalya ve İlçeleri Su Kesintisi! 25 Şubat 2024 Pazar Antalya ve İlçeleri Su Kesintisi! 25 Şubat 2024 Pazar

İYİ Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı'nın biyografisine göz attığımızda, 1975 yılında Nevşehir'de doğduğunu, eğitim hayatına Nevşehir İmam Hatip Ortaokulu'nda başladığını ve ardından Pendik İmam Hatip Lisesi ile Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde eğitim aldığını görüyoruz. 2001 yılında mezun olduktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde yüksek lisansını tamamlayan Arı, 2001 yılında AKP Maltepe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı ile siyasi kariyerine adım attı.

RASİM ARI KİMDİR?

Rasim Arı, 2007 yılında AKP'den Nevşehir Milletvekilliği için adaylığını koymuş, aynı yıl Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın danışmanı olarak görev almıştır. Devlet Bakanları Güldal Akşit ve Nimet Çubukçu'nun danışmanlığını da üstlenen Arı, 2019 yerel seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiş, ancak daha sonra görevden alınmıştır. Ardından İYİ Parti'ye katılarak milletvekili adayı olmuş ve son genel seçimlerde bu partiden milletvekili adayı olarak yarışmıştır. Arı, Arapça ve İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

rasim arı

Kaynak: Haber Merkezi