AB Erivan ile Vize Serbestisi Görüşecek ve Ermenistan Ordusuna 10 Milyon Euro Yardım Sağlayacak AB Erivan ile Vize Serbestisi Görüşecek ve Ermenistan Ordusuna 10 Milyon Euro Yardım Sağlayacak

Meksika'nın Körfez kıyıları, Atlantik kasırga mevsiminin ilk fırtınası olan Alberto tropikal fırtınası tarafından vuruldu. Fırtına, özellikle Meksika'nın kuzeydoğusunda ve ABD sınırına yakın bölgelerde şiddetli yağışlara yol açtı.

ABD Ulusal Kasırga Merkezi (NHC) verilerine göre, Tampico limanı civarında saatte 80 kilometreye ulaşan rüzgarlar görüldü. NHC, fırtınanın etkilerinin daha da artabileceği uyarısında bulundu.

3 kişinin hayatını kaybetti

Nuevo Leon Valisi Samuel Garcia, Alberto fırtınasının yol açtığı şiddetli yağış ve sellerde 3 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Acil durum ekipleri, Monterrey kenti dışındaki nehirlerde bir gencin akıntıya kapılarak hayatını kaybettiğini bildirdi.

Toprak kayması ve sel riski konusunda uyarıda bulundular

Alberto tropikal fırtınası, ilerleyen saatlerde Meksika'nın Tamaulipas eyaleti ve ABD'nin Texas eyaletinin güneyinde etkili olması bekleniyor. CONAGUA, bölge halkını nehir sularının yükselmesi, toprak kayması ve sel riski konusunda uyardı.

Kaynak: İHA