Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Manavgat'ın turizmde elde ettiği başarıların ihracatta da yakalanması gerektiğini ifade etti. Güngör, 'İhracat yapan üye sayısının ve kentte yapılan ihracatın artırılması, Manavgat'ın ekonomik potansiyelini daha da güçlendirecektir' dedi.

MATSO Başkanı Güngör: 'Manavgat'ta ihracatın artırılması gerekiyor'

MATSO Binası'nda gerçekleştirilen 'İhracatta Devlet Destekleri' konulu bilgilendirme toplantısı, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) işbirliği ile yoğun katılımla gerçekleşti. Toplantıda MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Başkan Yardımcısı Ali Özen, Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Yıldız, Meclis ve Komite üyeleri ile oda üyeleri bir araya geldi.

Bankacılık sektörünün kredi ve mevduatı arttı! Bankacılık sektörünün kredi ve mevduatı arttı!

Güngör'den vurgu: Devlet destekleri önemli

Toplantının açılış konuşmasını yapan Seydi Tahsin Güngör, devlet desteklerinin ihracat yolculuğunda büyük önem taşıdığını vurgulayarak, 'Devletimizin sağladığı teşvik ve yardımlardan en etkin şekilde nasıl yararlanabileceğinizi anlatmak ve ihracat yolculuğunuzda karşınıza çıkabilecek engelleri birlikte aşmaktır.  Ülkemizin ve kentimizin ihracat hacmini artırmak, hepimizin ortak hedefidir. Bu hedefe ulaşmak için devletimiz, iş dünyası ve tüm paydaşlar olarak el ele vermeliyiz. Sizlerin gayreti, azmi ve sunulan desteklerle, ürünlerimizi dünya pazarlarında daha geniş kitlelere ulaştıracağımıza yürekten inanıyorum. İhracat yolculuğunuzda başarılar diliyorum' şeklinde konuştu.

MATSO Başkanı Güngör: 'Manavgat'ta ihracatın artırılması gerekiyor'

BAİB uzmanlarından bilgi aktarımı

Toplantıda BAİB Şube Müdürü Nedret Tosun ve Uzman Yardımcısı Hüseyin Deniz Aksungur, Destek Yönetim Sistemi, Pazara Giriş Belgesi Desteği, Yurt Dışı Pazar Araştırması Desteği gibi konular hakkında detaylı bilgiler verdi. Üyelerin soruları da cevaplandırılarak katılımcılara desteklerin nasıl kullanılacağı konusunda pratik bilgiler sunuldu.

Kaynak: MATSO/Bülten