Kara para aklama soruşturması kapsamında sosyal medyada "Neslim Güngen" mahlasıyla tanınan Neslihan Güngen ve İnanç Güngen'in de aralarında bulunduğu şüphelilere yönelik İstanbul merkezli 25 ilde düzenlenen “Kuyu-8” operasyonlarında gözaltına alınan şüpheli sayısı 61'e yükseldi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma doğrultusunda, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek 25 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Bu operasyonlarda, sosyal medyada "Neslim Güngen" mahlasıyla bilinen Neslihan Güngen ve eşi İnanç Güngen'in de aralarında bulunduğu 54 şüpheli gözaltına alındı.

 7 kişi daha yakalanarak gözaltına alındı

Soruşturma kapsamında firari olan 7 kişi daha yakalanarak gözaltına alındı. Böylece, yakalanan şüpheli sayısı 61'e ulaştı. Savcılık soruşturmasına göre, bu kişiler "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama", "resmi belgede sahtecilik" ve "nitelikli dolandırıcılık" suçlarıyla itham ediliyor.

Rüşvet Suçlamasıyla Gözaltına Alınan Vergi Müfettişi

Gözaltına alınan şüpheliler arasında Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından yetkilendirilen ve vergi tekniği raporu hazırlanması için görevlendirilen bir vergi müfettişi de bulunuyor. Balıkesir’de tatildeyken yakalanan bu müfettişin, şüpheliler hakkında hazırlanacak raporla ilgili zanlı Neslim Güngen ile kayıt dışı görüşmek istemesi tape kayıtlarıyla tespit edildi. Vergi müfettişi, "rüşvet" suçlamasıyla gözaltına alınırken, tüm mal varlığına tedbiren el konuldu.

Mersin Tarsus'ta Tarım İşçilerini Taşıyan Servis Otobüsü Devrildi: 12 Yaralı Mersin Tarsus'ta Tarım İşçilerini Taşıyan Servis Otobüsü Devrildi: 12 Yaralı

Lüks Araçlar ve Kayıt Dışı Cihazlar Sergilendi

Soruşturma kapsamında el konulan bazı lüks araçlar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sergilendi. Sergide, lüks araçların yanı sıra güzellik merkezlerinde kullanılan ve UTS kayıtları olmayan epilasyon, cilt bakım makinesi, bölgesel zayıflama ve sıkılaştırma cihazları ile buhar makinesi gibi cihazlar ve kayıt dışı ilaç ve bakım ürünleri de yer aldı.

Kaynak: İHA