Antalya’nın Manavgat ilçesi’nde, son dönemlerde artan motosiklet kazaları nedeniyle trafik ekipleri denetimlerini arttırdı. Bu denetimler sırasında, bir motosikletin plakasında özel olarak hazırlanmış ve açılıp kapanabilen bir mekanizma tespit edildi.

Trafik Denetimleri ve Sonuçları

Manavgat İlce Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, motosiklet kazalarını en aza indirilmesi amacıyla ilçenin çeşitli noktalarında uygulama yaptı. Antalya Caddesi eski Kaymakamlık önünde yapılan uygulamada, plakası olmadığı için durdurulan bir motosikletin sürücüsünün 15 yaşından küçük olduğu belirlendi.

Paylaşımlı Yolculuk Yönetmeliği UKOME gündeminde! Martı TAG Kurucusundan çağrı Paylaşımlı Yolculuk Yönetmeliği UKOME gündeminde! Martı TAG Kurucusundan çağrı

Özel Plaka Mekanizması ve Cezalar

Trafik ekipleri, motosiklet sahibine sürücü belgesi olmayan kişiye araç kullandırmaktan 12 bin 977 TL, plaka takmamaktan 10 bin 917 TL olmak üzere toplam 23 bin 894 TL para cezası uyguladı. Ayrıca, motosiklet bağlanarak yediemin otoparkına çekildi. Yaya geçidinden geçen bir başka motosiklet durduruldu ve plakasında özel olarak hazırlanmış ve açılıp kapanabilen bir mekanizma olduğu belirlendi. Bu motosiklet sürücüsüne de toplam 4.153 TL ceza uygulandı.

Kaynak: İHA