Manavgat'ın Karacalar Mahallesi'nde bulunan makilik alanda çıkan yangına itfaiye ekipleri kısa sürede müdahale etti. Olayın ardından bölgeye gelen Karacalar Mahalle Muhtarı Şevket Kaplan, bölgede yaşanan çöp sorununa dikkat çekti.

Yangın, Çöplük Alanında Başladı

Karacalar Mahallesi Adalar mevkiinde bulunan makilik alanda çıkan yangın, iddialara göre bölgede bazı oteller ve hafriyatçılar tarafından çöplüğe dönüştürülen alanda başladı. İtfaiye, Orman ve Belediye ekiplerinin iş makinalarıyla müdahalesi sonucunda yangın kontrol altına alındı.

A W240494 04

Muhtar Kaplan: "Burası Çöplük Gibi"

Yangının 3 ay içinde 3. kez çıktığını dile getiren Karacalar Mahalle Muhtarı Şevket Kaplan, göreve geldiği günden beri bölgeye çöp dökülmemesi gerektiğini defalarca vurguladığını belirtti. Kaplan, "Yolun girişinden itibaren her yer çöplük gibi. Buraya bazı otel ve hafriyatçılar sürekli çöp döküyor ve ardından yangın çıkıyor. Bu duruma bir çözüm bulunmasını yetkililerden bekliyoruz" şeklinde konuştu.

A W240494 05

Skandal! Antalya'da okul önünde bayraklar çöpe atıldı: Polis harekete geçti Skandal! Antalya'da okul önünde bayraklar çöpe atıldı: Polis harekete geçti

Mahalle Halkı Endişeli

Karacalar, Hacıobası ve Kızılot Mahallelerinin sınırında bulunan bölgede yaşayanlar da çöp sorununun çözülmemesi halinde benzer olayların devam edebileceğinden endişeli olduklarını ifade ettiler. Mahalle sakinleri, yetkililerden konuya acil çözüm getirmelerini talep ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi