Antalya'nın Manavgat ilçesinde, 2 katlı bir binanın zemin katında yer alan bobinaj tamiri yapılan iş yerinde yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi sayesinde, hemen yanında bulunan plastik boru deposuna ulaşmadan söndürüldü. Bayram ziyareti nedeniyle apartmanda kimsenin bulunmaması, olası bir felaketi önledi.

Antalya'da kaçak içki operasyonu: 800 litre bandrolsüz içki ele geçirildi Antalya'da kaçak içki operasyonu: 800 litre bandrolsüz içki ele geçirildi

Yangının Başlama Noktası ve Müdahale Süreci

Yangın, Manavgat ilçesi Örnek Mahallesi Fevzipaşa Caddesi No: 168 adresindeki iş yerinde başladı. İhbar üzerine olay yerine Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Manavgat Birimi, Manavgat Emniyet Müdürlüğü ve 112 Sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, cadde üzerindeki iş yerinde başlayan yangına hızla müdahale etti. İş yerinde bulunan yanıcı maddeler nedeniyle gökyüzünü kaplayan siyah dumanlar Manavgat'ın birçok noktasından görüldü.

Yangının Kontrol Altına Alınması

İtfaiye ekipleri, yangının bitişikteki plastik boru deposuna ulaşmasını önlemek için büyük çaba harcadı. Yangın, plastik boru deposuna sıçramadan kontrol altına alınarak söndürüldü. İtfaiye ekiplerinin bir bölümü binadaki yangına müdahale ederken, diğer bir bölümü de yangının çevreye yayılmaması için önlem aldı.

Apartmanda Kimse Yoktu

Yangının çıktığı apartmanda ikamet edenlerin Kurban Bayramı dolayısıyla bayram ziyaretinde oldukları ve apartmanda kimsenin bulunmadığı bildirildi. Bu durum, yangın sırasında can kaybı yaşanmamasını sağladı.

Fenalaşan Kadın Hastaneye Kaldırıldı

Yanan iş yerinin sahibinin eşi olduğu belirtilen bir kadın, iş yerinin durumunu görünce fenalaştı. Olay yerine gelen 112 Sağlık ekibi, kadına ambulansta müdahale etti ve ardından hastaneye götürdü.

Yangının Sebebi Araştırılıyor

Yangının çıkış sebebi henüz bilinmiyor. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yangının nedenine ilişkin detaylı incelemeler devam ediyor.

Kaynak: İHA