Sabancı Gençlik Seferberliği'ne Antalya'dan Yoğun İlgi! Sabancı Gençlik Seferberliği'ne Antalya'dan Yoğun İlgi!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, birbirinden yaklaşık bir saat arayla meydana gelen trajik olaylarda, 2 turist denizde boğularak hayatını kaybetti.

İlk Olay: Helmut Slfrad Hopfner (74)

Manavgat'ın Evrenseki Mahallesi'nde tatil yapan Almanya uyruklu Helmut Slfrad Hopfner (74), otelin sahilinde denizde yüzerken boğulma tehlikesi geçirdi. Sahile çıkarılan ve bilinci kapalı olarak Manavgat'taki özel bir hastaneye kaldırılan Hopfner, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Cumhuriyet savcısı, adli tabip ve Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı OYİ Timi ekipleri tarafından yapılan incelemelerin ardından Hopfner'in cansız bedeni Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

İkinci Olay: Maria Bundzelova (75)

Manavgat'ın Çolaklı Mahallesi'nde tatil yapan Slovenya vatandaşı Maria Bundzelova (75), otelin sahilinde denize girdiği sırada boğulma tehlikesi yaşadı. Sahilden çıkarılan ve bilinci kapalı olarak Manavgat'taki bir özel hastaneye kaldırılan Bundzelova, tıbbi müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Slovenyalı turistin kalp rahatsızlığı geçmişi olduğu ve ülkesinde iki kez ameliyat geçirdiği belirtildi. Cumhuriyet savcısı, adli tabip ve Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı OYİ Timi ekipleri tarafından yapılan incelemelerin ardından Bundzelova'nın cansız bedeni de Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Kaynak: İHA