Manavgat Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, fiyat etiketi yönetmeliği değişikliğinin işletmeler ve tüketiciler için önemli olduğunu belirtti ve oda üyelerini bilgilendirdi.

Fiyat Etiketi Bilgilendirme Toplantısı

MATSO ve Antalya Ticaret İl Müdürlüğü iş birliği ile lokanta, restoran, kafe, pastane gibi oda üyesi işletmelere yönelik Fiyat Etiketi Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Yeni Düzenlemeler

Başkan Güngör, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren lokanta, restoran, kafe, pastane gibi işletmelerde fiyat listelerinin giriş kapısı ve masalara konulmasının zorunlu hale geldiğini belirtti. Bu konuda üyelerin sıkıntı yaşamaması için toplantının düzenlendiğini söyledi.

ANTGİAD Başkanı Ercan Yavaş Yeni Projeleriyle Antalya İçin Çığır Açıyor! ANTGİAD Başkanı Ercan Yavaş Yeni Projeleriyle Antalya İçin Çığır Açıyor!

Tüketicinin Korunması

Başkan Güngör, yeni düzenleme ile tüketicilerin yiyecek ve içecek hizmeti sunulan yerlerde daha iş yerine girmeden tarife ve fiyat listelerini görebilmesi, fiyat karşılaştırması yaparak tercihte bulunabilmesi sağlanarak, tüketicilerin bilgilendirilmesi, ekonomik çıkarlarının en üst seviyede korunması ve olabilecek mağduriyetlerin engellenmesi hedeflendiğini belirtti.

Bilgilendirme Toplantısı

Toplantıda Antalya Ticaret İl Müdürlüğü uzmanları tarafından fiyat etiketi ile ilgili bilgilendirme yapıldı. 1 Ocak 2024 itibari ile lokanta, restoran, kafe, pastane gibi işletmelerde fiyat listesi ve menülerin iş yerinin giriş kapısının önüne ve hizmet sunulan masaların üstünde, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde olacağı belirtildi.

Toplantıya Katılanlar

MATSO Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıya MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Başkan Yardımcısı Ali Özen, 17. Meslek Komitesi Başkanı Habip Yıldız ve oda üyeleri katıldı.

Kaynak: İHA