Manavgat Belediyesi, kenti ileri taşımaya yönelik proje ve hizmetlerini sırasıyla hayata geçiriyor. Bu projelerden biri olan Bahçelievler Mahallesi’ndeki Cumartesi Pazarı’nın yenilenmesi, Retrobüs konseriyle kutlandı.

Antalya boşanma istatistiklerinde Türkiye ikincisi oldu Antalya boşanma istatistiklerinde Türkiye ikincisi oldu

Yenilenen Cumartesi Pazarı

Yenilenen Cumartesi Pazarı’na Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, eşi Hatice Sözen, kızı İrem Sözen, CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, CHP Antalya Milletvekili Aliye Coşar, oda başkanları, stk temsilcileri, muhtarlar, meclis üyeleri, pazarcı esnafı ve yüzlerce vatandaş katıldı. 4 bin 372 m2’lik alanda yapılan ve üstü kapatılan Cumartesi Pazarı’nda, 142 meyve ve sebze tezgahı, 48 yerli üretici ve 35 adet tekstilci satış ünitesi yer alacak.

Hizmet Binaları

Kapalı alan içerisinde esnaf ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Manavgat Belediyesi tarafından mescit, zabıta ofisi, kafeterya, WC ve hizmet binası da yapıldı.

CHP’li Kara’nın Açıklamaları

Cumartesi Pazarı’nın açılışında konuşma gerçekleştiren CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, Şükrü Sözen’in kent için büyük hizmetleri olduğunu ve bundan sonraki süreçte kent halkıyla beraber Manavgat’ı yöneteceklerini vurguladı.

Başkan Şükrü Sözen’in Açıklamaları

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 15 yıllık görev sürecinde Manavgat halkına hizmet etmenin hayatının en büyük onuru olduğunu söyledi. Başkan Şükrü Sözen, “Açılışımıza katıldığınız için ve heyecanımıza ortak olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu güzel eserin ve onlarca projenin neticeye götürülmesinde bana yol arkadaşlığı yapan Manavgat Belediyesi’ndeki çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. 15 yıl boyunca çok güzel bir yol arkadaşlığı yaptık. 2009’da teveccüh gösterdiniz sizlere hizmet için beni ve arkadaşlarımı görevlendirdiniz. O günden beridir gururla bu sıfatı taşımaya gayret ediyoruz. Size hizmet ederek hayatınıza ve yaşamınıza dahil olmanızın onurunu yaşattınız bize. 2 ay gibi bir görev sürecimiz kaldı. Hayatımın en büyük onurunu sizlerle yaşadım. Bunun için hepinize tek tek minnetlerimi ifade ediyorum. Bu duyguları yaşamak dilerim ki herkese nasip olur. 15 yıl içerisinde beraberce çok temel atmayı birlikte yaptık. Bunun temelinde sizin bize güvenmeniz ve destek vermeniz vardı. Bu bir yönetici için toplumu yanında hissetmesi güç vermesi o kadar önemli ki. Bizler de bu azimle bütün zorluklara rağmen size layık olan şekilde bu süreci taşımaya gayret ettik. 15 yılda her şey kusursuz mu oldu derseniz hayır. Eksiklerimizde illaki oldu. Ama bunu süre zarfında sebeplerini ve gerekçelerini anlatmaya çalıştık. Sürecimizde bizi asla bize bırakmadılar. Heyecanımızı tam anlamıyla Manavgat’ımıza yansıtmaya izin vermediler. Söyleyecek o kadar çok şeyim var ki fakat bu 15 yılın sonunda sizlere minnet ederek görevimi tamamlayacağım. Siyasi süreci germemek ve Manavgat halkını huzursuz etmemek adına

Kaynak: Haber Merkezi