Mersin'de tarihi eser kaçakçılığı operasyonu Mersin'de tarihi eser kaçakçılığı operasyonu

Levent Mahallesi'ndeki törene, siyasetçiler, muhtarlar, konuklar ve bölge halkı yoğun ilgi gösterdi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kent trafiğini rahatlatmaya yönelik hizmetlere bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Levent Köprüsü'nün yapıldığı yerdeki trafik sorununu çözmek adına bu projeyi hayata geçirdiklerini belirten Karalar, halkın bu büyük köprüye kavuşmasından dolayı mutlu olduklarını vurguladı.

Açılış töreninde konuşan Başkan Zeydan Karalar, bölge için planladıkları projeleri de müjdeledi. Kapalı semt pazarı, kreş, taziye evi, kadınlara yönelik meslek edindirme merkezi, muhtarlık ve iki halı sahanın içinde yer aldığı projelerin hayata geçirileceğini ifade etti. Başkan Karalar, bölgedeki mahallelerin modernleşmesi için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Levent Köprüsü'nün yanı sıra Ahmet Zenbilci Bulvarı, Kozan, Ceyhan, Yumurtalık ve Aladağ ilçelerinin su sorununu çözecek Yedigöze Barajı, yeni kreşlerin açılması, üniversite yolunun açılması gibi projelerin de sırasıyla hayata geçirileceğini söyledi. Başkan Karalar, bölge halkına hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin mali sorunu olmadığını ve büyük işlere imza atmaya devam edeceklerini vurguladı.

Açılış töreninin ardından mahalleli adına İsmail Ceylan, Başkan Zeydan Karalar'a teşekkür ederek plaket takdim etti. Yüreğirli muhtarlar da Başkan Karalar'a çiçek vererek teşekkür etti. Törenin sonunda Arif Ceylan konser verdi.AW079188_02AW079188_04AW079188_03

Kaynak: İHA