BASIN YENİ YILA HIZLA BAŞLADI

 • Yazı Arşivi
  4 Ocak 2018 /   5148 Okunma

  BASIN YENİ YILA HIZLA BAŞLADI

  KORSAN GAZETE

  GÜÇLÜ GELİYOR

  Körfez’den ayrılan İdris Özyol’un kurduğu internet gazetesi “Korsan Gazete”, kadroyu oluşturmaya başladı. Ülke genelinde önemli yazarların, gazetecilerin yazıları ve haberleriyle destek vereceği Korsan Gazete’nin Antalya'daki dayanışma yemeği 13 Ocak Cumartesi gecesi Gaziantep Restoran'da yapılacak.

   

  DENİZ AKGÜN’ÜN

  ACI GÜNÜ

  Gazeteci Deniz Akgün’ün babası  Süleyman Akgün geçtiğimiz hafta içinde vefat etti. Akgün ailesine başsağlığı diliyoruz.

   

  HİDAYET GÜLTEKİN

  İLERİ’YE GEÇTİ

  Gazete Bir Genel Yayın Yönetmeni Hidayet Gültekin, İleri Gazetesi’ne transfer oldu. Gültekin, İleri’nin Sorumlu Yazıişleri Müdürü olarak görev alacak. Meslektaşımıza yeni görevinden başarılar diliyoruz.

   

  ALPER BEYAZ

  HÜRRİYET’TEN AYRILDI

  Hürriyet Gazetesi Akdeniz Bölge Yazı İşleri Müdürü Alper Beyaz’ın, 22 Aralık 2017'de görevine son verildi. Odatv’nin haberine göre; Beyaz’ın işine son verilmesinde “gençleştirme ve tasarruf” gerekçesi öne sürüldü. 44 yaşındaki Alper Beyaz ise Hürriyet’e dava açarak çalıştığı birime aynı yıl içerisinde iki personel alındığını belirtti. Beyaz, dava dilekçesinde mobbing ile istifaya zorlandığını da iddia etti.

   

  YALÇIN KÜÇÜK

  HİLAL’İ DEVRALDI

  Yalçın Küçük, Antalya Hilal Gazetesi’nin işletmesini devraldı. Çıktığı zorlu yolda Yalçın arkadaşımıza ve ekibine kolaylıklar diliyoruz

   

  ANTALYA GÜNDEM

  17 YAŞINDA

  Cem Çon’un sahibi olduğu Antalya Gündem Gazetesi, geçtiğimiz hafta içinde 17. yaşına bastı. Sevgili Cem Çon’u ve gazete çalışanlarını tebrik ediyoruz.

   

  TUĞRUL SARITAŞ’IN

  7. KİTABI ÇIKTI

  Gazeteci, yazar Tuğrul Sarıtaş'ın 7. Kitabı, "Atın Şu Gazeteciyi Dışarı" okuyucularla buluştu. Sarıtaş’ın daha önce de yayınlanmış, “Kapıdan Kovsalar da”, “ 100 Güldüren”, “Türkiye Cumhuriyeti Tarihi”, “Arkada Bahçede Neler Oldu? Adnan Menderes”, “Bedava Pirzola” ve “Üç Adam Yirmi Beş Cellat-Yassıada Cehennemi” adlı kitapları bulunuyor.

   

  AKDENİZ TV

  SÜRPRİZE HAZIRLANIYOR

  Son aldığımız duyumlara göre geçtiğimiz yıl içinde yayınına ara veren Akdeniz TV çok yakında sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Açıkçası sürprizleri ben de bilmiyorum ama haber kaynağım, biraz abarttı belki ama ‘yer yerinden oynayacak’ dedi. Ben de onun yalancısıyım.

   

   

  ++++++++++++

   

  ANSİAD ÖDÜLLERİ

  SAHİPLERİNİ BULDU

   

   Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANSİAD) 2017 Yılın Medya Ödülleri sonuçlandı. Yazılı Basın Dalında Dünya Gazetesi Muhabiri Fikri Cinokur, “Hollywood'un Şerifleri Antalya'nın Silahını Kullanıyor” başlıklı çalışmasıyla birincilik ödülünü kazandı. TRT’den Mesut Pala “Memleketten Haber Var Programı- Ahşap Heykel Yapan Çiftçi” adlı çalışmasıyla Görsel Basın Dalı’nda birincilik ödülünü kazanırken, www.mygazete.com internet sitesinden Büşra Tanrıtanır da “Çıralı AB'ye Girdi” başlıklı çalışması ile İnternet Basını Dalında birincilik ödülüne layık görüldü. Genç İletişimci Ödülü ‘’Krizi Görüp Biocan'ı Kurdu Solucan Gübresi Üretiyor” başlıklı çalışmasıyla Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Semih Ersözler’in oldu. Hürriyet Gazetesi’nden Salim Uzun da “7 Bin Yıllık Tarihe Kepçe” başlıklı araştırma haberiyle jüri özel ödülünü kazandı. Medya Ödülleri, 13 Ocak Cumartesi günü, Hotel Su’da gerçekleştirilecek olan ANSİAD 28. Kuruluş Yıldönümü Balosu’nda törenle verilecek.

   

   

  ++++++++++

   

  GAZETECİLİK ÜZERİNE ..

  Gazeteleri gazeteciler yazar, ancak okuyucular yazdırır. (Benjamin Franklin)

   

   

  +++++++++

   

   

  HAFTANIN FIKRALARI.. HAFTANIN FIKRALARI..

   

   KARPUZCU

  Bir kadının kocası varmış kocası şehirlerarası otobüs şoförü olduğu için eve fazla uğramazmış.

  Bir gün kadın pazara çıkar patatesçiden 1 kilo patates alır ve

  - Akşam evime gel ödeşelim der.

  Sırayla erikçisini, elmacısını bütün tezgahları gezer ve akşam tezgahçıları çağırır.

  Akşam herkes evde toplanır, o sırada eve kocası gelir ve esnaf saklanmaya başlar.

  Kocası olanları fark eder ve yüksek sesle;

  - Patatesçi çık dışarıya.

  Ses yok bu defa daha yüksek sesle;

  - Lan patatesçi dışarıya çık.

  Çıkar ve karısının aldığı patatesleri adamın uygun bir yerine sokar. Sırayla kim varsa karısının aldığı malları adamların malum yerine sokar. En son karpuzcu kalır. Kadının kocası seslenir kapuzcudan ses yok.

  - Lan karpuzcu çık dışarıya.

  Yine ses yoktur. Yatağın altından karpuzcu kısık bir sesle adama:

  - Abi karpuzları dilim dilim sokarsan çıkıyım..

   

  NİYE AÇIYORSUN

  Bir gün otobüs durağında biriken insanlar, tek sıra olmuşlar belediye otobüsünün gelmesini bekliyorlarmış. Birinci sırada dar etekli bir kadın, ikinci sırada ise Temel varmış. Otobüs gelmiş. Dar etekli kadın otobüs merdivenine ayağını atmış, ne var ki; eteği dar olduğu için bir türlü binememiş, elini arkaya atıp bir düğme çözmüş; yine otobüse binmeyi denemiş; olmamış, bir düğme daha çözmüş; yine binememiş. Herkes bağırıp çağırırken, Temel kadını kucakladığı gibi otobüsün bir köşesine bırakmış. Otobüs hareket ettikten beş dakika sonra, kadın Temel'in yanına gelip sitem etmiş: 
  - Beyefendi, sen benim kocam mısın da; beni kucaklıyorsun? 
  Temel de şu cevabı vermiş: 
  - Ula, sen benim karım mısın da; benim pantolonumun düğmelerini açıyorsun?

   


Yorum Yap