Akhisar Kabusu

 • Ahmet Akyurt

  Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  28 Şubat 2017 /   2013 Okunma

  Akhisar Kabusu

  Aksihar Belediyespor maçına  iyi başlayan ve gol arayan takım Antalyaspor’du. Ancak 20. dakikadan sonra ne oldu bilinmez son haftaların başarılı takımı Antalyaspor, sahada her dakika kaybolmaya başladı. Ev sahibi takımın başarılı oyuncuları Olcan ve Özer'in bitmek bilmeyen kanat atakları karşısında kelimenin tam anlamı ile Antalyaspor savunması ve orta sahası aciz kalıyorduki ev sahibi takım gol bulmakta gecikmedi.  Özer Hurmacı‘nın attığı gol ile ilk yarıyı 1-0 önde kapadı. İlk yarının 20.dakikasından maçın bitimine kadar Antalyaspor adeta sahada yoktu. Ligin başlarındaki Antalyaspor‘un görüntüsünden daha kötü bir takım izlenimi veriyordu. Kademe anlayışı yok, orta sahanın savunma ve hücum hattı tamamen kopuk olunca hücumda yalnız kalan Eto'o da oyundan düştü.  Maçın kontrolü tamamen ev sahibi takıma geçti. Akhisarspor'un Trabzon‘dan aldığı oyuncular bu maçta yıldızlaşınca (özellikle Özer ve Olcan)müsabakayı güle oynaya ve açık bir skorla  kazanmayı başardı. Rıza Hoca, aynı anda iki değişiklikle oyuna müdahale etse de giren oyuncular da sahadakilere uyum sağlayamayınca yenilgi kaçınılmaz oldu. Dilerim bu bir yol kazası olur ve Antalyaspor yeniden galibiyet serisine geri döner.

                 Maçın hakemi FİFA kokartlı Mete Kalkavan'ın  müsabakaya olumlu ya da olumsuz hiç bir katkısı olmadı.  Zira hakemi zorlayacak hiç bir pozisyon yaşanmadı.

               Bir  bir diğer konuya dikkat çekmek istiyorum. TFF‘nin maç planlama ve organizasyon birimi, aynı şehrin iki takımını sezonun 6,9,10,16 ve 22. haftalarında aynı gün hatta bazı haftalar aynı saatte müsabakalarını oynatıyor . Oysa bu rahatlıkla planlamada farklı gün ve saatlarde oynatılarak, seyircilerin her iki takımın maçlarını izlemelerini sağlayabilirler.

                  İlimizin diğer takımı Alanyaspor, sahasında oynadığı çok önemli müsabakada rakibi Adanaspor'u farklı bir skorla yenerek derin bir nefes aldı.


Yorum Yap