Antalyaspor ilk yarıyı 3 puanla kapattı

 • Ahmet Akyurt

  Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  27 Aralık 2016 /   2644 Okunma

  Antalyaspor ilk yarıyı 3 puanla kapattı

   

  Antalyaspor-Kasımpaşa maçında Antalya Stadı’nda yaklaşık 9 bin seyirciye her iki takım oyuncuları deyim yerindeyse tam anlamıyla bir futbol ziyafeti çektiler. Maçın başından itibaren her iki takım açık, seyir zevki yüksek ve bol pozisyonlu bir futbol ortaya koydular. Ancak ilk yarıda bu güzel oyundan gol çıkmadı. Kasımpaşa, bu süreçte Antalyaspor'a oranla daha çok pozisyon yakaladı. Bunda Antalyaspor orta sahasındaki oyuncuların kademe yapma konusundaki zaaflarının olduğunu söylemek mümkün. Savunmadaki hatalarını da söylemeden geçemeyeceğim.

  İkinci yarıya Kasımpaşa adeta gol ile başladı. Bu gol Antalyasporlu oyuncuları adeta şok etti. Ancak bu şok fazla sürmedi ve kısa zaman içinde yapmış oldukları ataklar sonucunda beraberliği yakaladılar. Maçın başında etmiş oldukları galibiyet yeminini unutmayan Antalyasporlu oyuncular, bu yarıda oyun üstünlüğünü ellerinde tutmalarına karşın ikinci ve galibiyet golünü teknik direktör Rıza Çalımbay'ın oyuna yapmış olduğu mükemmel müdahale sonuncu ve son dakikada buldular.

  Değişiklikle oyuna giren Motta golü attı ancak sorumsuzca formasını çıkarınca kart sınırında olduğu için cezalı duruma düstü. Elbetteki son dakika golü çok anlamlı ancak tüm profesyonel oyuncuların sorumluluk sahibi olmaları gerekir. Bu müsabakanın kanımca en başarılı ismi Antalyaspor teknik direktörü Rıza Çalımbay olmuştur.

  Hakemlerimize neler oluyor merak içindeyim. Hafta sonu 5-6 maç izledim tabii canlı olarak hakemlerimizin yapmış oldukları inanılmaz hatalara şahit oldum. Gerçekten bu hatalara inanmak çok zor. Özellikle Adana-Başakşehir, Rize-Osmanlı, Kayseri-Karabük ve TFF 1.ligde G.Antep Belediye-Eskişehir ve Şanlıurfa-Manisa maçlarındaki hatalar yapılacak gibi değil. Ne yazıkki bu hataları yapan hakemler, TFF'nin üst düzey hakemleri. Tamamı neticeye tesir eden hatalar verilmeyen nizami goller, iptal edilen nizami goller, verilmeyen penaltılar, olmadan verilen penaltılar, hatalı yapılan oyuncu ihraçları ve daha neler neler. Düsünüyorum da gözönünde olan bu müsabakalarda bu hatalar yapılıyorsa, alt liglerde neler oluyor..? Neyse;bu hafta ile birlikte devre arasına girildi. İlgili ve yetkili herkesin bu hataları defalarca izleyip, kendilerine ders çıkaracaklarını temenni ederim aksi halde ikinci yarı daha çok canlar yanar.


Yorum Yap