2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) F Grubu'nda Portekiz, Çekya ve Gürcistan ile mücadele eden A Milli Futbol Takımı, grubu ikinci sırada tamamlayarak son 16 turunda Avusturya'nın rakibi oldu. 19 yaşındaki genç yetenek Kenan Yıldız, Almanya'nın Hannover şehrine bağlı Barsinghausen kasabasındaki kamp merkezinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kenan, "Avrupa şampiyonalarında 16 yıl sonra gruptan çıkma başarısı elde ettiğimiz için çok mutluyuz. İlk maçımızın çok önemli olduğunu düşünüyorduk ve kazanmayı başardık. İkinci maçta elimizden geleni yapsak da istediğimiz sonucu alamadık. Son maçtaki galibiyetle gruptan çıkmayı başardık. Umarım bu şekilde devam ederiz" dedi.

"Ben Kendimi Değil, Takımı Düşünüyorum"

Son 16 turunda Avusturya ile oynanacak maçı değerlendiren Kenan Yıldız, "Çok iyi bir takıma karşı mücadele vereceğiz. Daha önce hazırlık maçında karşılaşmıştık ve grup aşamasında da kendilerini gösterdiler. Ben kendimi değil, takımı düşünüyorum. Takıma en iyi şekilde nasıl yardımcı olacaksam o şekilde performans vermek istiyorum" ifadelerini kullandı.

"Hocamızın Kararları Her Zaman En İyi Kararlardır"

Portekiz maçında kendisi ve Arda Güler’in oynamaması nedeniyle teknik direktör Montella'nın eleştirildiği hatırlatıldığında, Kenan, "Bu tarz şeylerle çok fazla ilgilenmiyorum. O kadroda ben ve Arda yoktuk ama hocanın kararlarıydı. Hocamızın kararları her zaman en iyi kararlardır" diye konuştu.

"Çok Güzel Bir His"

Kenan Yıldız, Avrupa şampiyonasında milli takım forması giymenin çocukluk hayali olduğunu dile getirdi. "Milli takımda, Avrupa şampiyonasında birlikte olmanın çok güzel bir his olduğunu düşünüyorum. Çocukluk hayalimi yaşıyorum. Atmosfer ve hisler çok güzel. Saha içinde zorlandığımız anlar olduğunu düşünmüyorum. Bazen top kaybı gibi şeyler yaşanabilir ama bunlar bizi etkilemiyor" dedi.

"Bu Maçı Kazanarak Yolumuza Devam Etmek İstiyoruz"

Mart ayında Viyana'da oynanan hazırlık maçında Avusturya'ya karşı alınan 6-1'lik mağlubiyetin kendilerini daha da hırslandırdığını aktaran Kenan, "En son gruptan çıktığımızda ben 3 yaşındaydım. Bu şekilde devam etmek ve bu maçı da kazanmak istiyoruz. Böyle bir mağlubiyet yaşadık onlara karşı. Bu bize ekstra motivasyon veriyor. Bu maçı kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Bucaspor 1928 Oğuz Aydın'ın Bonservisinden Pay Alacak Bucaspor 1928 Oğuz Aydın'ın Bonservisinden Pay Alacak

Genç Yıldızlar: "Biz Futbolumuza Konsantreyiz"

19 yaşındaki yıldız futbolcu, kamuoyunda Arda Güler ve kendisinin isminin çok fazla ön planda olduğunun hatırlatılması üzerine, "Herkesin bizden bahsettiğini biliyoruz ama bizim için çok fark etmiyor. Biz kendi futbolumuza konsantreyiz ve futbolumuzu ortaya koymak istiyoruz" açıklamasını yaptı. Ayrıca Kenan Yıldız, takımın forvetsiz oynadığına yönelik yorumlara katılmadığını ve bu oyun anlayışının Montella'nın taktik kararına bağlı olduğunu belirtti.

Kaynak: İHA