Genel kurula Antalya damgası: 5 üye belirlendi! Genel kurula Antalya damgası: 5 üye belirlendi!

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi’nde görev yapan şirket personelinin maaşlarında iyileştirme yaptıklarını duyurdu. En düşük maaşa 3 bin TL zam yapılarak 23 bin 375 liraya çıkarıldı.

Başkan Topaloğlu’nun Açıklamaları

Arslanbucak Mahallesi’nde bulunan Kemer Belediyesi Hizmet Alanı’nda ve Kemer Belediyesi ana hizmet binasında belediye personeli ile bir araya gelen Başkan Topaloğlu, yaklaşık 5 yıldır görevde olduklarını ve belediye personeli ile Kemer’i güzelleştirmeye çalıştıklarını belirtti. Bu süre zarfında emeklerinden dolayı belediye personeline teşekkür etti.

Başkan Topaloğlu, önlerinde yerel seçimler olduğunu hatırlatarak, seçimler öncesinde hiç kimsenin bayrağını sallamamasını, arabasını giydirmemesini, seçim bürosuna gitmemesini ve konvoy ya da mitinglere katılmamasını istedi.

Zor Süreç ve İşçi Maaşları

Başkan Topaloğlu, zor bir süreçten geçtiklerini belirterek, 2019’da göreve geldiklerini, 2020’de pandemi başladığını ve tüm dünyayı ekonomik yönden etkilediğini ifade etti. Buna rağmen hiçbir zaman işçilerin maaşını aksatmadıklarını vurguladı.

İşçi Maaşlarına Zam

Belediye personelinin bir beklentisi olduğunun farkında olduğunu belirten Başkan Topaloğlu, Temmuz ayına kadar olan 4 aylık sürede belediye personelinin maaşlarında bir iyileştirme yapacaklarını duyurdu. Önümüzdeki alacağınız ilk maaşa 3 bin lira artış yapacaklarını ve en düşük işçi maaşını 23 bin 375 liraya yükselteceklerini belirtti.

Kaynak: Kemer Belediyesi/ Bülten