Muğla'nın ilçesi Fethiye'nin gözde turistik yerlerinden biri olan Ölüdeniz Faralya Mahallesi'ndeki Kelebekler Vadisi, acı bir olaya tanıklık etti. 43 yaşındaki Abdullah Kaynak, vadinin zirvesine çıktığında dengesini kaybederek ayağının kayması sonucu sarp kayalıklara düştü. 

A W232060 02 Result

Olay sonrası 112 Acil Çağrı Merkezine bilgi verilmesi üzerine bölgeye UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) ve Jandarma JAK (Jandarma Arama Kurtarma) ekipleri sevk edildi.

A W232060 04 Result

112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbarla hızla harekete geçen UMKE ve JAK ekipleri, Abdullah Kaynak'a ulaşmak için zorlu bir mücadele verdi. Ekipler, düşen vatandaşa ulaştıklarında Kaynak’ın cansız bedeni ile karşılaştı. UMKE ve JAK ekipleri, sarp araziden sedyeye aldıkları vatandaşın cansız bedenini Kelebekler Vadisi’ne kadar taşıdı.

Samsun'da görme engelli çift kapağı açık olan rögara düştü! Samsun'da görme engelli çift kapağı açık olan rögara düştü!

A W232060 03 Result

Abdullah Kaynak'ın Cenazesi Ölüdeniz'e Taşındı

Kelebekler Vadisi'ne getirilen Abdullah Kaynak'ın cenazesi, buradan tekne ile Ölüdeniz'e taşındı. Yaşanan bu trajik olay, bölgedeki ziyaretçiler ve yerel halk arasında büyük üzüntüye sebep oldu.

Fethiye'de özel teknede rahatsızlanan çocuğu Sahil Güvenlik kurtardı Fethiye'de özel teknede rahatsızlanan çocuğu Sahil Güvenlik kurtardı

Kaynak: İHA