Burdur'da tarlaya uçan araçtan alkol kutuları çıktı Burdur'da tarlaya uçan araçtan alkol kutuları çıktı

Antalya’nın Serik ilçesinde sahilde bulunan kadın cesedinin üzerindeki elbiseler, 17 gün önce kaybolan Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Bölümü 1. sınıf öğrencisi Merve Şevval Elmas’ın kaybolduğu gün giydiği elbiselere benziyor. Cesedin Merve’ye ait olabileceği düşünülerek, ailesinden DNA örneği alınması kararlaştırıldı.

Acılı Baba: “Ben Bir Şekilde Kızımı Alıp Gitmek İstiyorum”

DNA testi için morga gelen acılı baba Osman Elmas, “Kıyafetleri benziyormuş, ben bir şekilde kızımı alıp gitmek istiyorum” dedi. Merve’nin annesinden de DNA örneği alınacağı ve bu işlem İstanbul’da gerçekleştirileceği öğrenildi.

Arama Çalışmaları Sonuçsuz Kaldı

Merve Şevval Elmas, üniversite eğitimi almak için İstanbul’dan Antalya’ya gelmişti ve 17 gündür kendisinden haber alınamıyor. En son Muratpaşa ilçesindeki Düden Park’ta bir işletmenin kameralarına takılan Merve’yi bulmak için arama çalışmaları aralıksız sürüyor. Ancak yapılan aramalardan bir sonuç alınamadı.

Baba Elmas: “Allah Kimseye Böyle Bir Acı Yaşatmasın”

Baba Osman Elmas, morg önünde yaptığı açıklamada, “Aramalardan bir sonuç alamayınca biz İstanbul’a geri döndük. Devletimiz sağ olsun; denizde gerek deniz polisi olsun gerekse sahil güvenlik ekipleri çok sayıda arama gerçekleştirdi. Dün bizi arayarak sahilde bir ceset vurduğunu söylediler. Kıyafetleri benziyormuş, DNA testi vermek için buraya geldik. Ben bir şekilde kızımı alıp gitmek istiyorum, Antalya halkı bizim yanımızda yer aldı. Herkese çok teşekkür ederim. Bulunan cesedin boynunda bir ameliyat izi varmış, diğer taraftan da vücut bütünlüğü olmadığı için kesin bir şey diyemediler. DNA testinde ortaya çıkacak, sonuçları 48 saat içerisinde netlik kazanacak. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi