Zonguldak'ta dün yaşanan kuvvetli fırtına ve yağışın etkisiyle mendireğe çarparak battığı belirtilen Kafkametler adlı kuru yük gemisinin 12 kişilik mürettebatının isimleri ortaya çıktı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarıları sonrasında meydana gelen kuvvetli fırtına ve yağış, Kdz. Ereğli ilçesinde hayatı olumsuz etkiledi. İzmir'e kuru yük taşıyan Kafkametler isimli gemi, 12 mürettebatıyla liman içine sürüklendikten sonra mendireğe çarparak battı ve mürettebatla iletişim kesildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, geminin çarpmanın ardından battığını ve mürettebatla iletişim kurulamadığını açıkladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı, AFAD, jandarma, itfaiye ve dalgıçların katılımıyla gerçekleşecek arama kurtarma çalışmaları için ekipler hazır bekliyor. Hava şartlarının elverişli olması durumunda Sahil Güvenlik'e bağlı helikopterle bölgede uçuş yapılacak ve dalgıçlar geminin etrafında dalış gerçekleştirecek.

müre 1

Gemide bulunan mürettebatın isimleri

Gemide bulunan mürettebatın isimleri şu şekilde açıklandı: Kaptan Cemal Turan, 2'nci Kaptan Hıfzı Tarhan, Telsiz Zabiti Berke Çamurtaş, Başmühendis Veli Özel, 2'nci Makinist Göksel Özel, Güverte Ustası Tamer Özer, Usta Gemiciler İsmail Kaptan ve Satılmış Uslu, Gemici Mustafa Nacar, Usta Makinist Cüneyt Aygen, Yağcı Ömer Hebip, Aşçı Metin Usta. Geminin durumuyla ilgili arama kurtarma çalışmaları hava koşullarının uygun hale gelmesinin ardından başlayacak.

müre 6

müre 5

müre 2

Kaçak kuş pazarına baskın: 24 şüpheli gözaltına alındı Kaçak kuş pazarına baskın: 24 şüpheli gözaltına alındı

müre 4

Kaynak: İHA