Bursa'nın Hacı İlyas Mahallesi'nde meydana gelen olayda, başına silah dayayıp rehin alan şahsı etkisiz hale getiren komiser hakkında Bursa 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde beraat kararı çıktı.

28 Mayıs 2022 tarihinde Hacı İlyas Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde gerçekleşen olay, polis ekiplerinin hırsızlık ve uyuşturucu madde ticareti suçlarından aranan Raşit A. ve Beyza A.'nın bulunduğu bir otelde operasyon düzenlemesiyle başladı.

Kadının Rehin Alan Zanlıyı Etkisiz Hale Getiren Polise Beraat Verildi

Bodrum'da orman katliamı! 7 dönümlük alandaki ağaçları kesip yaktılar Bodrum'da orman katliamı! 7 dönümlük alandaki ağaçları kesip yaktılar

Başına Silah Dayayarak Kaçmaya Çalıştı

Otele yapılan baskın sırasında, kaçmaya çalışan Raşit A., yanında bulunan Beyza A.'nın başına silah dayayarak kaçmaya başladı. Polis ekipleri, uzun süre ikna çabasıyla şahsı durdurmaya çalıştı.

Kadının Rehin Alan Zanlıyı Etkisiz Hale Getiren Polise Beraat Verildi

Komiserin Müdahalesi

Elindeki silahı başına ve polis ekiplerine doğrultan Raşit A., komiserin müdahalesiyle vurularak etkisiz hale getirildi. Araması bulunan Beyza A. da olay yerinde gözaltına alındı.

Her iki şahsın da çok sayıda suç kaydına sahip olduğu ve uzun süredir polis tarafından arandığı belirlendi. Savcının mütalaasında, sanık komiser hakkında "kasten yaralama sonucu ölüme neden olma" suçundan meşru savunma ve zorunluluk hali nedeniyle ceza verilmesine yer olmadığı belirtildi. Bursa 9. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, tutuksuz sanık komiser için beraat kararı verdi.

Diyarbakırlı fenomen 'Ramazan hoca' İstanbul'da öldürüldü Diyarbakırlı fenomen 'Ramazan hoca' İstanbul'da öldürüldü

Kaynak: İHA