AW078676_02

Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen sergi, Atatürk Sanat Galerisinde zengin bir içeriğiyle izleyicilere sunuldu. El sanatlarından çikolataya, erişteden bala kadar çeşitli ürünlerin sergilendiği etkinlikte, Vanlı kadınların emekleri ön plana çıktı.

Konyaaltı çocukları büyüledi! Konyaaltı çocukları büyüledi!

AW078676_06

Kadının gücü Van' ın gücü

Sergide konuşan Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek, Cumhuriyetin 100. yılı vesilesiyle düzenlenen etkinlikle kadınların el emeği ürünlerini sergilemenin amaçlandığını belirterek, “100 Kadın 100 Emek temalı sergi ile amacımız, kadınlarımızın el emeği göz nurlarını ortaya dökmek ve 13 ilçemizde kurulan kadın kooperatiflerimizin tanıtımlarını yapmak için bir araya geldik. Aynı zamanda ‘Kadının gücü Van’ın gücü’ sloganımızı vurgulamak için sergimizi açtık" dedi.

AW078676_04

Kadınlara yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturuyorlar

Serginin iki gün boyunca açık olacağını vurgulayan Biçek, tüm Van halkını etkinliğe davet etti. Ayrıca, kadınlara yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla stantlar da kurulduğunu ve kadınları ekonomik olarak güçlendirmeyi hedefleyen meslek edindirme kurslarına katılan 750 kursiyerin ürettiklerinin sergilendiğini sözlerine ekledi.

AW078676_03

Kaynak: İHA