CHP'nin yerel seçimlerden zaferle ayrılmasının ardından, değişim rüzgarlarının bu kez AKP'de eseceği öne sürülmüştü. Beklenen değişim, ilk olarak il başkanları düzeyinde kendini gösterdi. Geçtiğimiz hafta, 7 ilin il başkanı değiştirildi. Bu değişikliklerin ardından Bakanlar Kurulu'nda da değişimlerin olacağı yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.

Kulis Bilgileri: Kabine'de Değişiklik Bekleniyor

TGRT Ankara Haber Koordinatörü Ahmet Sözcan, kabinedeki beklenen değişimle ilgili son dakika kulis bilgilerini paylaştı. Sözcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın Kabine'yi toplayacağını ve bu gece kaç bakanın gideceği belirlendikten sonra, yarın yeni bakanların Kabine toplantısında yer alacağını belirtti.

Kepez Belediyesi Personelinden Örnek Davranış Kepez Belediyesi Personelinden Örnek Davranış

Kızılcahamam Kampı ve Kabine Değişikliği

Sözcan, canlı yayında yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Kızılcahamam kampında belediye başkanlarıyla bir araya geleceğini söyledi. Ayrıca, Kabine'de değişiklik olacağı iddialarına da değindi.

Yeni Bakanlar Kabine Toplantısına Katılacak mı?

Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın istifa ettiği ve bazı bakanların görevden alınacağı iddia edilmişti. Ancak bu yönde bir Resmi Gazete kararı yayınlanmadı. Sözcan, "Herkes cuma gecesine kilitlenmişti, bekleyenler oldu ama değişiklik yapılmadı. Ben ne zaman olacağını söyleyeyim; o gece bu gece... Haber kaynaklarımın verdiği bilgi doğruysa ve son anda bir değişiklik olmazsa Kabine değişikliği bu gece gerçekleşecek. Onun için Resmi Gazete'nin yayın saatine saatlerimizi kurabiliriz. Neden bugün yapılacak? Çünkü yarın Kabine toplantısı var... Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Kabine'yi topluyor; bana gelen bilgiye göre bu gece kaç bakan gidecekse, yarın yerlerine gelen bakanlar Kabine toplantısında yer alacak. Dediğim gibi son anda bir değişiklik olmazsa bu gece değişiklik olacağına dair güçlü sinyaller aldım" dedi.

Son Dakika: Kabine Değişikliği Bu Gece Mi?

Ahmet Sözcan'ın paylaştığı kulis bilgilerine göre, Kabine'de beklenen değişikliklerin bu gece gerçekleşmesi bekleniyor. Sözcan, bu değişikliklerin yarınki Kabine toplantısına yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı ve son dakika gelişmeleri için gözlerin Resmi Gazete'ye çevrileceğini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi