İzmir’in Narlıdere ilçesinde mahalle kahvesinde başlayan 13 yaşındaki erkek çocuğa cinsel istismar skandalına birçok kişi dahil oldu. Olayın gitgide büyümesi üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İzmir’de 13 yaşındaki bir çocuğun istismara uğradığına yönelik haberlere yayın yasağı istedi. 

YAYIN YASAĞI GELDİ

İzmir'de bir mahallede 13 yaşındaki çocuk, çok sayıda erkeğin istismarına uğradı. Olayı öğrenen anne faillerin evini yaktı, kahvenin camlarını kırdı. Olayın büyümesi üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçerek yayın yasağı istedi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın açıklaması şu şekilde:

Bazı basın yayın organlarında İzmir'de 13 yaşındaki bir çocuğun istismara uğradığı şeklinde ortaya çıkan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. 

Söz konusu olayın emniyet birimlerine intikal etmesiyle birlikte Bakanlığımıza bağlı ekipler ivedilikle harekete geçmiştir. 

Muğla'da koca ter*rü! Eşine günlerce böyle işk*nce etti Muğla'da koca ter*rü! Eşine günlerce böyle işk*nce etti

Suç duyurusunun ardından adli işlemler başlatılmış olup, acil koruma kararı çıkarılmıştır. Yapılan değerlendirmeler sonucunda danışmanlık ve sağlık tedbiri kararıyla mağdur çocuk annesine teslim edilmiştir. Çocuğun her türlü ihtiyacının karşılanması için ailenin Sosyal ve Ekonomik Destek hizmetimizden faydalandırılması kararı alınmıştır. Bakanlığımız avukatlarınca davaya müdahillik talebinde bulunulmuştur. 

Ayrıca çocuğun üstün yararı ilkesi ve tekrar örselenmesinin önüne geçmek için savcılığa konuyla ilgili çıkan haberlere yönelik erişimin engellenmesi, yayın yasağının getirilmesi ve soruşturma dosyasına gizlilik kararı verilmesi için başvuruda bulunulmuştur. 

Suçluların en ağır cezayı alması için dava sürecinin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Muhabir: Kamer Durdu