Antalya’nın Kepez ilçesinde, İYİ Parti İlçe Başkanı Mesut Emrah Yıldırımlar ve İlçe Yönetimi, toplamda 858 kişiyle birlikte partiden istifa ettiklerini açıkladılar. Bu karar, Dokuma AVM önünde yapılan bir basın açıklamasıyla duyuruldu.

İstifanın Nedenleri

Yıldırımlar, açıklamasında İYİ Parti’nin başlangıçta birçok umutları barındırdığını, ancak geldikleri noktada birçok umutsuzluğu ve umutsuz insanı barındırdığını belirtti. İnsanların İYİ Parti’ye olan beklentilerinin karşılanmadığını ve parti içi adaletsizlikler nedeniyle bir seçim mağlubiyeti yaşamak istemediklerini ifade etti.

İYİ Parti Adana İl Başkanı: CHP'nin İtirazları Reddedildi İYİ Parti Adana İl Başkanı: CHP'nin İtirazları Reddedildi

İstifanın Arka Planı

Yıldırımlar, 25 Ekim 2017 tarihinde Genel Başkan Meral Akşener önderliğinde çıktıkları bu yolda büyük badireler atlattıklarını, ilk milletvekili genel seçimlerinde üstün başarı sağlayarak 3 milletvekili çıkardıklarını belirtti. Ancak son genel seçimlerdeki yönetim zaafları ve koordinasyonsuzluk sonucunda ilde sadece 2 milletvekili çıkarabildiklerini ve bu durumun birçok insanın partiye ve teşkilatlara küsmesine neden olduğunu ifade etti.

İstifanın Sonuçları

Yıldırımlar, İYİ Parti Kepez İlçe Yönetimi olarak, siyasi hareketlerini ve projelerini uygulamaya koyma aşamasında iken, il başkanlığı ve 3-5 kişinin tutarsız siyasi anlayışı ile adeta cezalandırıldıklarını belirtti. Bu durum üzerine Kepez ilçe yönetim kurulu, divan heyeti il ve ilçe delegeleri nezdinde 820 kişi ile üzülerek de olsa, çıkarları için hareket edenlerin yanından uzaklaşarak, duruşu olan arkadaşlarımızla beraber partiden istifa etme kararı aldılar.

İstifanın Gelecekteki Etkileri

Yıldırımlar, yerel seçimler öncesinde ve siyasi yapılanma konularında il başkanının nedeni bilinmez bir şekilde 19 ilçe başkanına “sizleri belediye meclis üyesi yapalım görevinizi bırakın” gibi bir telkinde bulunması ve bu teklifi kabul etmeyen diğer ilçe başkanları ile ters düşmesi sonucu bu aşamaya gelindiğini belirtti. Sonuç olarak, 11 ilçe yönetimi ya istifa etti ya da değiştirildi. ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi