CHP Burdur vekili Akbulut'tan kamu emekçileri için kadro çağrısı CHP Burdur vekili Akbulut'tan kamu emekçileri için kadro çağrısı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının Mehmet Satuk Buğra Kavuncu olduğunu açıkladı.

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bazı belediye başkan adaylarını açıkladı. Akşener, İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayının ise Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez olduğunu ilan etti.

İyi Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu Kimdir? Buğra Kavuncu Nerelidir? Kaç Yaşında? İyi Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu Kimdir? Buğra Kavuncu Nerelidir? Kaç Yaşında?

Akşener, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Satuk Buğra Kavuncu’nun İstanbul’u istediğini söyleyerek, 'Elbette İstanbul’da lansman yapacağız. Bir mecburiyet, bir kişiyi bulamama, herhangi bir aday yokluğundan ziyade Buğra Kavuncu geldi, 'Ben orada il başkanlığı yaptım, bana düşer' dedi. Ben de 'Peki' dedim. Dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Buğra Kavuncu'. şeklinde konuştu.

Akşener: Teröre alan açanları NATO’da müttefikimiz yapmakta en küçük sakınca görmediler

Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Toplantısı'nda konuştu. 

Dün Mecliste onaylanan İsveç’in NATO üyeliği hakkında konuşan Akşener, 'İYİ Partimizin hayır oyuna rağmen Cumhur İttifakı ve CHP oylarıyla maalesef kabul edildi. Milli güvenliğimiz için talep ettiğimiz hususlar henüz yerine getirilmemiş muhataplarımız tarafından, kabul edilebilir adımlar henüz atılmamış olduğu halde ülkemizin elindeki çok önemli bir koz adeta bir muammayla elimizden uçup gitmiş oldu. Öyle bir oylama yaşadık ki adeta bir turnusol kağıdı niteliğindeydi. Bir tarafta madde madde şartlar açıklayıp bol keseden atanların, içeride efelenip dışarıda sus pus olanların, daha önce nicesine şahit olduğumuz tornistanlarını izledik. Diğer taraftaysa 'İktidar ile hizalanmayacağız' diyenlerin, 'AK Parti'yle aynı bildiriye imza atmayız' diyenlerin iktidarla birlikte aynı vahim yanlışa el kaldırışlarına şahit olduk. Peki şaşırdık mı? Elbette şaşırmadık. İsveç meselesinde bu tavrı ortaya koyanlar, tıpkı Rahip Bronson rezaletinde ve Kaşıkçı davasında olduğu gibi bir kıskaç siyasetini yine milletimize dayatmış oldular. Terörle mücadele tezkeresini sakıncalı bulup 'hayır' diyenler de, teröre alan açanları NATO’da müttefikimiz yapmakta en küçük sakınca görmediler.' dedi.

Buğra Kavuncu Kimdir?

1973 yılında Ankara'da doğan Buğra Kavuncu, eğitim hayatına Edmenton İlkokulu'nda başladıktan sonra Ankara Çizmeci İlkokulu ve Ankara Atatürk Lisesi'ni tamamlayarak Ankara Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü'nden mezun oldu. Profesyonel kariyerine Kazakistan Almatı'da yapı kimyasalları alanında başlayan Kavuncu, bu alanda elde ettiği başarılarla dikkat çekti. 1997 yılında USTA LLP'yi kurarak Orta Asya'daki büyümesine liderlik etti. Daha sonra BASF Yapı Kimyasalları Central Asia LLP'nin Genel Müdürlüğü ve BASF Orta Asya'nın Genel Müdürlüğü gibi önemli pozisyonlarda görev aldı. Buğra Kavuncu, 2018 yılında İYİ Parti Genel Kurulu Üyeliği'ne seçildi. İstanbul İl Başkanlığı ve Parti Sözcüsü olarak görev yaptıktan sonra 2023'e gelindiğinde Seçim Kampanyasından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olarak atanarak partisindeki etkin rolünü sürdürdü. İYİ Parti'de üstlendiği görevler arasında İstanbul İl Başkanlığı, Parti Sözcülüğü ve Seçim Kampanyasından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanlığı bulunmaktadır. 31 Mart Yerel seçimlerinde İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adayı olarak görev alacak. Buğra Kavuncu, aynı zamanda Orhan Kavuncu'nun oğludur.

AK Parti Ankara İlçe Belediye Başkan adayları belli oldu AK Parti Ankara İlçe Belediye Başkan adayları belli oldu

Hangi partinin ne kadar üyesi var? İşte güncel siyasi parti üye sayıları Hangi partinin ne kadar üyesi var? İşte güncel siyasi parti üye sayıları

Kaynak: Haber Merkezi