İsrail ordusu, Hamas’ın 7 Ekim’deki saldırısından bu yana yaklaşık dokuz aydır Gazze Şeridi’nde rehin tutulan bir askerinin öldüğünü doğruladı. Hamas, bu saldırıda 251 kişiyi rehin almıştı ve bunlardan 116’sı halen Gazze Şeridi’nde esir tutuluyor.

Eski Pakistan Başbakanı Khan ve eşi ‘yasa dışı evlilik’ suçlamasından beraat etti Eski Pakistan Başbakanı Khan ve eşi ‘yasa dışı evlilik’ suçlamasından beraat etti

Rehineler ve Kayıp Aileleri Forumu tarafından yapılan açıklamada, Mohammad Alatraş’ın Ekim ayında İsrail’in güneyine yapılan saldırı sırasında öldürüldüğü ve cesedinin Hamas militanları tarafından esir alındığı belirtildi. İsrail ordusunun Bedevi Takip Birimi’nde başçavuş olarak görev yapan Alatraş’ın 7 Ekim’de rehin alındığı daha önce doğrulanmıştı.

AFP’nin İsrail’in resmi rakamlarına dayanarak yaptığı sayıma göre, Alatraş’ın ölümüyle Hamas’ın saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı çoğu sivil olmak üzere 1,195’e yükseldi. İsrail verilerine göre, Hamas’ın saldırısında rehin alınan 251 kişiden en az dokuzu asker olmak üzere 42’si öldü.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı’na göre, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında çoğu sivil en az 37,626 Filistinli hayatını kaybetti.

Kaynak: Haber Merkezi