Demokrat Temsilciler Meclisi Üyeleri Bıden'ın Erken Aday İlan Edilmesine Muhalefet Edecek Demokrat Temsilciler Meclisi Üyeleri Bıden'ın Erken Aday İlan Edilmesine Muhalefet Edecek

İsrail ordusu, Batı Şeria’daki Cenin şehrine cumartesi günü düzenledikleri baskında yaralı bir Filistinli adamı askeri bir Jeep’in kaputuna bağladı. Ordu, askerlerin bu davranışlarının “değerleriyle örtüşmediğini” ifade etti.

Reuters’ın doğruladığı ve sosyal medyada paylaşılan videoda, Cenin’de yaşayan Mucahid Azmi’nin, yanından iki ambulans geçen Jeep’in kaputuna bağlı olduğu görülüyor. İsrail ordusu, kendi güçlerine ateş açıldığını ve karşılık verdiklerini, çatışmada bir şüpheliyi yaralayıp gözaltına aldıklarını belirtti. Ancak askerlerin daha sonra “şüpheliyi bir aracın üzerine bağlayarak askeri protokolü ihlal ettiği” ifade edildi.

'Askerlerin videodaki olaydaki davranışı değerlerimize uygun değildir'

Ordu, “Askerlerin videodaki olaydaki davranışı değerlerimize uygun değildir” diyerek, olayla ilgili soruşturma başlatılacağını duyurdu. Şüphelinin tıbbi yardım için doktorlara teslim edildiği bildirildi. Azmi’nin ailesine göre, gözaltı Azmi’nin yaralandığı bir baskın sırasında gerçekleşti. Ailesi bir ambulans talep etse de, İsrailli askerler Azmi’yi bir aracın kaputuna bağlayarak hareket etti.

Kaynak: Haber Merkezi