Dün akşam ilk bölümüyle ekranlara gelen 'İnci Taneleri' dizisi, pavyon sahneleri ile tepki çekti. Ankara Seymenler Kulübü Derneği Genel Başkanı Şerafettin Demir, dizinin Ankara ve Ankara kültürünü yanlış yansıttığını belirterek, yapımcıya dava açacaklarını ve RTÜK’e başvuruda bulunduklarını açıkladı.

İnci Taneleri Yayından Kaldırılacak Mı? Hukuki Süreç Başladı

Pavyon Sahneleri Gündeme Geldi

Dizinin tanıtım videosunun yayınlandığı günden beri adından söz ettiren “İnci Taneleri”, ilk bölümüyle izleyicilerin beğenisine sunuldu. Ancak dizideki pavyon sahneleri ve danslar, bazı kesimlerin tepkisini çekti.

İnci Taneleri'nde Hazar Ergüçlü'nün Dilber dansı olay oldu İnci Taneleri'nde Hazar Ergüçlü'nün Dilber dansı olay oldu

Pavyon Sahneleri Kötü Örnek Olduğu Vurgulandı

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Genel Başkanı Şerafettin Demir, pavyon görüntüleriyle dizi reklamı yapıldığını ve ana karakterin fragmanda giydiği elbisenin bir internet sitesine koyulduğunu ve aynı gün tükendiğini belirtti. Demir, 'Pavyon dansları kursu' açılmasına da tepki göstererek, bu durumun genç kızları özendirdiğini ve Ankara için bir utanç olduğunu vurguladı.

Madonna Konser Sırasında Sandalyeden Düştü Madonna Konser Sırasında Sandalyeden Düştü

'Yayından Kaldırılması İçin Kanuni Haklarımızı Kullanacağız'

Durakmedya’ya konuşan Demir, dizinin yayından kaldırılması için harekete geçtiklerini belirtti. Demir, 'Pavyon kültürü Ankara için övünülecek, ön plana çıkarılacak bir konu değildir. Hatta Ankara denilince akıllara pavyonun gelmesi bu başkentimiz Ankara için bir utançtır. Pavyonlar ahlaki düşüklüğün, kadın sömürüsünün, mafyalaşmanın, çürümüşlüğün merkezleridir. Dizinin yayından kaldırılması için kanuni haklarımızı arayacağım' dedi.

Kaynak: Haber Merkezi