21.YY PLANLAMA GRUBU KAMU'yu tartıştı

 • Konuk / İbrahim Uysal

  Konuk / İbrahim Uysal Yazı Arşivi
  4 Haziran 2018 /   1269 Okunma

  21.YY PLANLAMA GRUBU KAMU'yu tartıştı


  Mülkiyeliler Birliği ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı/UMAG'nın ortaklaşa düzenledikleri konferanslarda, yarının Türkiye'si nasıl olmalı yönünde akademik çalışmalar ilgili Akademisyenlerce sunulmakta ve konu çok boyutlu tartışılmaktadır.
  19.Mayıs günü, Atatürk'ü Anıtkabir'de andıktan sonra, arkadaşlar ile birlikte, öğleden sonra yapılan toplantıya katıldık. Prof. Dr Bilsay KURUÇ Hocanın engin bilgi, deneyim ve planlaması sonucunda, Değerli Hocamız Serdar Şahinkaya'nın organizatörlüğünde, bu konferansın konusu KAMU idi. O müthiş bilgi, gözlem ve analizleri ile de Sunumu Değerli Hocamız Prof. Dr Onur KARAHANOĞULLARI yaptı.
  Orada bu konu bilindiği düşünüldüğü için açılmadı ama, ben ukalalık olsun diye sözlük anlamını yazayım.
  KAMU: Halk hizmeti gören organların tümü(TDK) /Bir ülke halkının tümü, halk.
  Değerli Hocamızın sunumu ve katılımcıların değerlendirmeleri ve verdikleri bilgiler ile, özellikle AKP'nin iktidar olmasından sonra, bir çok alanda halka, Devletçe sunulan hizmetlerin sunum şeklinin değiştiğini; 
  Sunulan bu hizmetleri de halkın bir hak olarak kabul ettiğini, hak edip etmediğini sorgulamadan kabullendiğini; Devletin, halka sunduğu bu hizmetlerin kaynaklarının ve sürdürülebilirliğinin artık tartışılmadığını
  --24 Haziran'dan sonra iktidara gelecek olanların, düşünseler de düşünmeseler de, bir sürdürülebilirlik sorunu yaşayacaklarını 
  tartıştık, konuştuk.
  --Mevcut AKP iktidarı ve Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan, elinde ki bilgilerin ışığında, bu günleri pansuman/geçici tedavi yöntemleri ile geçiştirmeye çalıştığı görülmektedir.
  --Örnek, akaryakıt fiyatları seçim sonrasına kadar sabitlenmiş ve fiyat farkı da, halkın vergileri ile halkın sırtına dağıtılmıştır. 
  --Hiç kimse, sayın Cumhurbaşkanının İngiltere seyahatini sorgulamaktadır. Neler konuşuldu, hangi sözler, güvenceler alındı, karşılığında neler feda edildi. 
  --Haydi AKP'yi ve seçmenini bir kenara bırakıyorum. Hatta MHP seçmenini de. Onlar, bu ülkenin mutlu azınlığı olarak, iktidarlarının sürdürülmesi için sessizliklerini bozmayacaklardır
  --Ya öteki parti seçmenlerine demeli?.
  --Bunu bir CHP MV aday adayı olarak söylüyorum. Hiç kimse kusura bakmasın. Benim partimin tabanın da, en iyi seçmek gibi bir kaygısı kaybolmuş gibi. 
  --Onlar da, kendine yarayacağı seçme derdine düşmüştür. Maalesef gezdiğim ve gördüğüm bu. 
  --24 Haziran sabahı, kim iktidar olur ise olsun, ülkede bir REJİM DEĞİŞİKLİĞİ yaşanacak. 
  --AKP ve ittifakı CUMHUR kazanır ise bir başka süreç,
  --CHP, İYİ PARTİ, SAADET ve ittifakı HALK kazanır ise başka bir süreç yaşanacaktır.
  --Ama gördüğüm şu ki, partili seçmenlerimizin çoğunun ve MV Aday adaylarımızın çoğunun böyle bir kaygısı yok. Var ise de, ADAMIN MV olsun, yok ise de aynı.
  --KAMU ile ilişkisi kesilmiş bir TBMM ve MİLLETVEKİLLERİ ile acaba nasıl bir hizmet ve süreç bekliyorsunuz ki? 
  --Bütçe yapamayan, KAMUNUN ve ÇALIŞANLARININ hiç bir ilişkisi kalmayacak MİLLETVEKİLLERİNİN ve TBMM'nin sözünü dinleyeceğini mi düşüyorsunuz.
  --Bence de en iyi seçim, mahalle arkadaşlarının, muhabbet arkadaşlarının, hatta av arkadaşlarının seçimidir.
  --Boş verin ya ülkeyi. 
  --Bir su havzaları ile, meralar kaldı. Onlarda satılıp elden çıkarılınca, zaten olmayan hiç bir sorunuz kalmayacak.
  --İYİ UYKULAR, gece uyanık, gündüz uyuyan sevgili, halkım. 
  --Ne güzel işte, dört yıl sonra emekli milletvekili arkadaşlarınız olacak.
  --DEMOKRASİ'de bu zaten. Halkın en yakın arkadaşlarını seçme rejimi. Bırakın Devlet yok olsun. Irak, bize zaten ırak, Suriye'yi de unutalım gitsin.

   


Yorum Yap