İttifakta ASAT pazarlığı

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  24 Nisan 2019 /   2632 Okunma

  İttifakta ASAT pazarlığı

  Kuşku yok ki CHP, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ikinci kez AKP’den almanın haklı sevinci ve gururunu yaşıyor.

  CHP’de yüzlerin gülmesinin, moral motivasyonunun artmasında Büyükşehir seçimini AKP’li Menderes Türel’i sandıkta ikinci kez yenmenin katkısı da büyük..

  Bu nedenlerle CHP’liler ve seçimin kazanılmasında pay sahibi olan İYİ Partililer, Muhittin Böcek yönetimindeki Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni mercek altına almış durumdalar..

  Millet İttifakı’nın iki ortağı dışında Antalya kamuoyu da Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’den alınmasının yarattığı olumlu iklimi, buna bağlı olarak da belediyedeki yeniden yapılanmayı yakından ve merakla izliyor..

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, deneyimli bir siyasetçi..

  Bunun için de aceleci davranmıyor, belediyeyi ve şirketlerini iyi analiz ediyor, bilgi ve belgeleri titizlikle inceliyor, kendisine verilen brifingleri dikkatle izliyor, şeffaf yönetim anlayışını erkenden yerleştirmeye çalışıyor..

  31 Mart yerel seçimlerinden sonra başlayan kutlama ziyaretleriyle görevine tam anlamıyla başlama olanağını bulamayan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediyenin tüm birimleri gibi yönetim ,yapılanmasında da titiz davranıyor..

  Başkan Böcek, Büyükşehir’in ikinci önemli koltuğu olan Genel Sekreterlik makamına Konyaaltı Belediyesi’nde de en yakın çalışma arkadaşı olan Cansel Çevikol’u getirmeyi planlıyor..

  Çevikol’un ataması ile İçişleri Bakanlığı’na yazılan yazının yanıtı bekleniyor, akşam sabah da Çevikol’un görevine resmen başlaması bekleniyor.

  Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde genel kurulları ile birlikte yeniden yapılanma süreci de başladı..

  İlk aşamada Başkan Böcek’e yakın isimlerden CHP Büyükşehir ve Konyaaltı Belediye Meclisi Üyesi Mesut Kocagöz, ANET Genel Müdürü olarak görevlendirildi..

  ANET’in  Yönetim Kurulu üyelerinin ise şu isimlerden oluştu :

  CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk, İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut, Başkan Böcek’in  yakın çalışma arkadaşı Konyaaltı Belediyesi eski Başkan Yardımcısı emekli Emniyet Müdürü Edip Kemal Bahadır, Binali Efe, Mehmet Yurtseven ve Vahap Yılmaz.

  Mesut Kocagöz, yerel seçimle öncesinde CHP’den Kepez Belediye Başkan Adayı olmak için AKP’den ve Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevlerinden istifa ederek, CHP’ye katılmış ve CHP Genel Başkanı Kemal

  Kılıçdaroğlu ile görüşerek Kepez adayı olmak istediğini belirtmişti..

  Büyükşehir’e  yakın kaynaklar, Kocagöz’ün daha önce de görev yaptığı ALDAŞ Genel Müdürlüğü’ne de getirilmesinin sürpriz olmayacağını öne sürüyor..

  CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim kampanyasının flaş ismi, projelerinin hazırlanmasında büyük pay sahibi olan Cem Oğuz Başkan Danışmanı oluyor..

  İnşaat Mühendisleri Odası(İMO)Antalya Şubesi Başkanlığı dönemindeki çalışmaları ile tüm dikkatleri üzerine çeken Cem Oğuz, aynı zamanda genel merkez yönetim kurulu üyesi, ayrıca Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi..

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Böcek’in imzasıyla Akdeniz Üniversitesi’ne gönderdiği resmi yazı ile Cem Oğuz’un Büyükşehir Belediyesi’nde görevlendirilmesi talebini iletti..

  Akdeniz Üniversitesi’nden olumlu yanıt geldikten sonra Oğuz, halka dokunan projelerinin uygulanması için kolları sıvayacak..

  31 Mart yerel seçimlerinin dikkati çeken bir diğer ismi de CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Dinç’ti..

  CHP’nin Kepez oylarını artıran ve Böcek’in Büyükşehir’i kazanmasına önemli katkıda bulunan Dr. Dinç, büyük bir olasılıkla Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden EKDAĞ’ın başına geçecek..

  Murat Dinç’in en kısa sürede EKDAĞ Genel Müdürü olarak atanması bekleniyor..

  Gözlerin çevrildiği bir diğer kurum Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli hizmet birimi olan ASAT..

  AKP’li eski Başkan Menderes Türel tarafından ASAT Genel Müdürlüğü’ne atanan İbrahim Kurt’un görevine devam edip etmeyeceği şimdilik belirsiz..

  Kulislerde İYİ Parti’nin seçim öncesinde olduğu gibi ASAT Genel Müdürlüğü’nde ısrarcı olduğu, İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı’nın da belediye başkanlığı dönemine en yakın çalışma arkadaşlarından olan İbrahim Kurt’un koltuğunda kalmasını istediği konuşuluyor..

  CHP kanadının ise ASAT Genel Müdürlüğü koltuğuna bir başka ismin oturmasından yana olduğu iddia ediliyor.

  CHP ve İYİ Parti kurmaylarının başta ASAT olmak üzere belediye şirketleri ile yönetim kurulları üyelikleri için Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’le sürekli temas halinde oldukları da kulislere sızan bilgiler arasında..

   

   

   

   

   


yorum-resim

Ö. D.24 Nisan 2019

genel sekreter yardımcıları ile ilgili bilgi var mı?

Yorum Yap