Gün oldu devran döndü…

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  13 Şubat 2018 /   562 Okunma

  Gün oldu devran döndü…

  Aradan 6 yıl geçti hala travmayı anlatamadım..

  60 yıl geçse de atlatılır gibi değil bu travma..

  2012 yılında hem de 14 Şubat Sevgililer Günü’nde 2 arkadaşımla birlikte tutuklama talebiyle bizi nöbetçi mahkemeye sevk etmişti FETÖ’cü savcı Osman Şanal..

  (Özellikle Cumhuriyet Savcısı demiyorum, çünkü o aşağılık adam piri Fetullah Gülen gibi Cumhuriyet düşmanıydı)

  2010 yılında Erzincan’da amiri konumundaki Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’i makam odasında zor kullanarak gözaltına aldıran savcı Osman Şanal, o dönemde yargıda çok etkili olan FETÖ tarafından ödüllendirilerek Antalya’ya özel yetkili savcı olarak gönderilmişti.

  Şanal, Antalya’ya gelirken yanında İlhan Cihaner’i makamını basıp, zor kullararak gözaltına aldırdığı şimdi kendisi gibi FETÖ/PDY’den tutuklu olan polisleri de getirmişti..

  Antalya’da garip ilişkiler içine girmişti Savcı Şanal..

  Bizi imzasız dilekçelerle şikayet eden namussuzlarla, her devrin adamı olmak gibi bir şahsiyetsizliği kendilerine yakıştıran kimi meslekdaşlarımızla ilişkiler kurarak 2 arkadaşımla birlikte bize kurulan kirli kumpası kurmuştu..

  Çünkü FETö’nün Antalya’da başta polis ve eğitim camiası olmak üzere kadrolaştığını ilk yazan gazeteciydim..

  Dahası FETÖ’nün Antalya’daki en önemli para kaynaklarından birisi olarak belirlediği Dokuma Fabrikası alanını bir gece yarısı operasyonu ile Hollandalılara peşkeş çekilmesini protesto amacıyla fabrika önünde çadırlı eylem başlatıp, Antalya’nın sahiplerinin kenetlenmesine katkıda bulunan kişiydim.

  Bu nedenle kirli ilişkilerle kurulan iğrenç kumpas yüzünden 106 gün özgürlükten mahrum kaldık 2 arkadaşımla birlikte..

  Adalet elbette tecelli etti, ilk duruşmada tahliye, ikinci duruşmada oybirliği ile beraat ettik..

  İlahi adalete inanırım..

  Adaletin herkese gerekli olduğunu da savunurum..

  Suçluluların bir gün mutlaka hesap vereceğine olan inancımı hiç kaybetmedim.

  Bize o pis kumpası kuran eski savccı Osman Şanal’la ilgili olarak dün medyada yer alan bir haberi sizlerle paylaşmak istedim..

  Haberde şu ifadelere yer veriliyor :

  CHP’li İlhan Cihaner’i, Erzincan Başsavcısı olduğu dönemde gözaltına aldıran eski savcı Osman Şanal’a FETÖ üyeliğinden dava açıldı. İddianamede Şanal’ın kardeşlerinin ByLock kullanıcısı olduğu vurgulandı. Kumpasçı eski savcı hakkındaki iddianame tamamlandı. Erzurum'da görevli eski Savcı Osman Şanal, Erzincan Cumhuriyet eski Başsavcısı, CHP Milletvekili İlhan Cihaner'e yönelik operasyonla gündeme gelmişti. Özel yetkileri olan Şanal, Şubat 2010'da Cihaner'i makam odasını basarak gözaltına aldırmıştı. Osman Şanal hakkında FETÖ üyeliğinden dava açıldı İddianamede belirtilen Şanal için, “Erzurum'da hukuka aykırı iş ve işlemler yaptığı, soruşturmalar yürüttüğü, kişileri ByLock kullanıcısı olduğu gerçek dışı beyanlar vermeye zorladığı” değerlendirmesi yapıldı. Şanal'ın yanı sıra, iki erkek kardeşinin de ByLock programı kullandığı anlatılan iddianamede, “Şüphelinin Fetullahçı silahlı terör örgütünün ideolojisini, amaçlarını, faaliyetlerini benimsediği ve örgüt hiyerarşisi içinde hareket ettiği” vurgulandı.

  Gün oldu devran döndü..

  Osman Şanal da adaletten kaçamadı..

  Alacağı cezayı sizlere aktarmak için sabırsızlanıyorum.

   

   

   

   

   

   


Yorum Yap