Bunlar tamamen duygusal işler

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  13 Mayıs 2019 /   4059 Okunma

  Bunlar tamamen duygusal işler

  “Son günlerde parti kamuoyunda tartışılan bir konuya açıklık getirmek istiyorum.Hayatım boyunca aldığım en onurlu ve gurur verici görev Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevidir.Bu anlayış ile bir İlçe Başkanının maaş alarak bir yönetim kurulunda bulunmasını veya belediye iştiraklerinden maaş almasını etik ve doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. CHP’li üyelerimizin bana verdiği bu onurlu görevi bu anlayış ile devam ettirmeye ve partime layık olmaya çalışmaya devam edeceğim”

  CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, sosyal medyadan bu paylaşımı yaptı..

  Şahin’in paylaşımı okunma ve de paylaşım rekoru kırdı..

  Bazı kişi ve gruplar alınganlık gösterse de Hasan Şahin’in zamanlaması ve mesajındaki derinlik anlamlıydı..

  CHP’li Şahin’in bu paylaşımı için’ Mesaj yerini buldu mu ?’ sorusu öne çıktı..

  Şahin, isim vermese de kimlere gönderme yaptığını aslında kestirmek güç değil..

  Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ve İYİ Parti’nin ilçe başkanları ile belediye meclis üyelerinin ANTEPE, ANET, EKDAĞ gibi Büyükşehir Belediyesi şirketlerinin yönetim kurullarında yer almaları hem partilerinde, hem de Antalya kamuoyunda iyi karşılanmadı..

  Bir diğer Büyükşehir şirketi ANSET’te ise henüz yönetim şekillenmeden tartışmanın fitilinin ateşlenmesi kamuoyunun hassasiyetini ortaya koymak açısından önemli..

  Pekala tartışma bu noktaya nasıl geldi ?

  Kamuoyu neden belediye şirketlerinin yönetim yapılanması ile ilgilenmeye başladı ?

  Adres İYİ Parti ve bu partinin Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın ve yakın çevresi..

  Aydın, partililerine şirin görünmek düşüncesiyle olacak, şu açıklamayı yaptı medyaya :

  “EKDAĞ’ı kadrosuyla birlikte istiyoruz”

  Çünkü EKDAĞ’ın  mal varlığı, işletmeleri çok, geliri de fena sayılmaz..

  Yani duygusal konular öncelikli…

  Ahmet Aydın’ın bu açıklaması yoğun tepki yarattı.

  İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Nizamettin Sağır bile isyan bayrağını çekti..

  Aydın,baktı ki tepkiler artıyor, geri adım atar gibi yaptı..

  Ancak geri adam atmadığı anlaşıldı, EKDAĞ, talebine uygun olarak İYİ Parti’ye verildi..

  4 olan yönetim kurulu sayısı 11’e çıkarılan EKDAĞ’da İYİ Parti’nin ağırlığı var..

  EKDAĞ’ın yönetim yapılanmasına tepe noktasından geldi itirazlar..

  Çünkü Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirilen Korkuteli eski Belediye Başkanı Hasan Gökce, ‘rüşvet alma’ suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılınca, görevden alınmış, yerine 31 Mart yerel seçimlerinde partisi AKP aday göstermeyince Saadet Partisi’nden aday olan Hasan Ali İrban belediye başkanı seçilmişti..

  Siyaset kulislerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yakın isimler arasında bulunan genel seçimlerde aday olan Gökce’nin cezası nedeniyle milletvekili adayı yapılmadığı yansımıştı.

  EKDAĞ’da Hasan Gökce’nin başkanlığında oluşturulan ilk yönetim kurulunda Cafer Tayyar Sevim, Başak Karataş, Ufuk Çiftçi, Tuncay Sarıhan, Mehmet Manavoğlu, Mehmet Poyraz, Murat Dinç, Bayram Dal, İbrahim Özcan ve Feyzullah Orak bulunuyordu.

  EKDAĞ’ın ataması yapılan ilk yönetim kurulunda yer alan CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Dinç, ikna çabalarına rağmen görevi kabul etmedi.

  Daha sonra Saadet Parti’li(SP)  Mehmet Manavoğlu da çekildi.

   İYİ Parti yönetimi Ufuk Çiftçi’nin  üzerini çizip yerine Bülent Erol listeye yazdı.

  Yap-bop tahtasına dönen EKDAĞ’ın yeni yönetiminde ise şu isimler bulunuyor :

   Hasan Gökce, Başak Karataş, Tuncay Sarıhan, Soydan Çoban, Mehmet Poyraz, Feyzullah Orak, İbrahim Özcan, Bayram Dal, İbrahim Celayiroğlu, Bülent Erol, Cafer Tayyar Sevim.

  Şimdi gözler Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni yeniden Antalyalılara kazandıracak bir diğer Büyükşehir Belediyesi şirketi ANSET’te çevrildi..

  İYİ Parti Antalya yönetimi, EKDAĞ gibi ANSET’i de gözüne kestirmişti..

  ANSET  Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ise İYİ Parti Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan’ın düşünüldüğü kulislerde konuşuluyordu..

  Şimdi yanıt aranan soru şu :

  EKDAĞ sancısından sonra İYİ Parti ANSET’te ısrar edecek mi ?

  Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ANSET konusunda tavrı ne olacak ?

  Bekleyelim ve görelim.

   

   

   

   

   


yorum-resim

Aziz Ergen15 Mayıs 2019

Bu anlayış değiştirilmediği sürece AKP den hiç bir farkımız olamaz.Devletin temelini kemiren yolsuzluklara karşı nasıl mücadele edilecek? Oysa bu yönetim kurullarına temiz, dürüst ve liyakatlı vatandaşlar ön seçimle veya anketlerle seçilmeliydi.Nerede kaldı idealler ve ilkeler ? Geçen gün bir yorumda da yazdım ülkemizde bu uğurda bedel ödemiş bir emekli kamu görevlisiyim.( BEYAZ ENEJİ ve MAVİ AKIM soruştırmaları). O dönem Siyaset-Bürokrat-İşadamları Medya patronları dörtlüsüne çok büyük bir darbe vurmuştuk.Demekli değişen bir şey olmamış İbrahim bey.Körler sağırlar bir birini ağırlar.Yinede sizin aracılığınız ile buradan bir çağrı yapalım ;
“ EY YÖN.KURUL ÜYELERİ SİZE YAKIŞANI YAPARAK TOPLU İSTİFA EDİNİZ BİZDE SİZLERİ SAYGI İLE SELAMLYALIM “ yerinizi halktan sade, dürüst ve erdemli liyakatlı kişilere bırakınız.Ayrıca İbrahim bey böyle hassas bir konuyu kamuoyu gündemine taşıdığınız için size de çok teşekkür ediyorum.Selam ve saygılarımla
Aziz Ergen

Yorum Yap