Ben bilmem başkanım bilir !...

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  11 Temmuz 2018 /   526 Okunma

  Ben bilmem başkanım bilir !...


  “40 yıl bekledik ve oldu. Şimdi arkasında duralım”

  Türk turizminin temel taşlarından AllAnatolia Genel Müdürü Hüseyin Baraner, Akseki kökenli turizmci Mehmet Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanlığı’na atanmasına memnuniyetini bu şekilde ortaya koyuyor.

  Baraner, turizmcilere şu mesajı gönderiyor :

  Madem 40 yıldır ‘sektörden biri atansın’ diye söyleyip duruyorduk, o zaman tüm sektör olarak Mehmet Ersoy’un arkasında durmalıyız“

  Sadece turizmciler değil, ‘turizmin başkenti’ olarak lanse edilen Antalya’da herkes bir Turizm Bakanlığı koltuğuna bir turizmcinin oturması gerektiğini savunuyordu..

  Zaman ne çabuk da geçiyor..

  Türk Turizmi’ni tanıtmak için kendini paralayan Hüseyin Baraner’in Akdeniz GERÇEK’e yaptığı özel açıklamadan görüyoruz ki tam 40 yıldır turizmin bir turizmci tarafından planlanması ve yönetilmesini istemişiz.

  Deneyimli turizmci Hüseyin Baraner, İçişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte yeni kabinede Antalya’yı temsil edecek olan iki bakandan Mehmet Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanmasına şu sözlerle destek veriyor: 

  “Mehmet Ersoy’la sektörün gücünü yeni sistemde hem yeni kabineye, hem de tüm yeni kurulan kurum ve yapılara ilk günden itibaren hissettirmeliyiz. Sektörümüzden Turizm Bakanı atanması ülkemizde gelenek haline gelmelidir”

  Dileriz turizmcilerin hevesi kursaklarında kalmaz..

  Ümit ederiz ki Aksekili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, turizm sektörünün ivedi çözüm bekleyen sorunlarına eğilir..

  CHP’DE ÇOK İNCE İŞLER

  CHP’de 24 Haziran yenilgisiyle birlikte başlayan değişim isteği ve beraberinde gelen tartışmalar, her geçen gün sıkıntılı bir hal almaya başladı.

  Seçimde CHP’den 8 puan daha fazla oy alan Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin olağanüstü kurultay çağrısına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Merkez Yürütme Kurulu(MYK)direniyor..

  Pek çok örgüt renk vermek istemese de CHP’de ‘Halkın Doktoru’ olarak bilinen Antalya eski Milletvekili Niyazi Nefi Kara’nın da söylediği gibi ‘ok yaydan çıktı’..

  Muharem İnce’yi destekleyen partililerin MYK’dan olağanüstü kurultay yönünde bir karar çıkmaması üzerine noter tasdikli imza toplama hareketi başlatıyor..

  Siyaset kulislerinde ve Muharrem İnce’ye yakın çevreler, İnce’nin Cumhurbaşkanı Adaylığı sürecinde yaşadıklarını bugün düzenleyeceği bir basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşacağı ileri sürülüyordu.

  Ancak İnce’nin imza kampanyasını ve bugünkü basın toplantısını ertelediği, Perşembe günü(yarın)HaberTürk TV’ye çıkarak seçim kampanyasını nasıl götürdüğünü, CHP Genel Merkezi’nin kampanya sürecinde kendisine destek vermediğini, bu nedenle yalnız kaldığını kamuoyuna anlatacağı öğrenildi.

  İddialara göre Muharrem İnce, bugünkü televizyon programından sonra partililere tüm Türkiye’de CHP Olağanüstü Kurultayı için imza kampanyası hareketinin başlaması talimatını verecek.

  Bu arada Antalya kurultay delegeleri ile ilgili bir notu sizlerle paylaşmak istiyorum..

  Bir kısım Antalyalı delege, Kılıçdaroğlu ve ekibine ilk isyan bayrağını çeken, ‘CHP’de değişim hemen şimdi’ sloganı ile istifa mekanizmasının işletilmesini istediklerini ifade etmişlerdi.

  Dahası değişim için Antalya’dan bir manifesto yayınlayacaklarını iddia etmişlerdi.

  Sonrası karanlık..

  Neler oldu bilinmez, birden başlarını kuma gömdüler..

  ‘Ben bilmem başkanım’ bilir anlayışına büründüler..

  İnce, yarın imza startını verince ortaya çıkarlar mı bilinmez ama görünen o ki ‘siyasi ikbal’ ağır bastı..

  Haksız da değiller hani.

  Yerel seçimler kapıda..

  Belediye başkan adaylığı var, belediye meclis üyesi adaylığı var..

  Siyaset böyle bir şey işte..

  Her an her şey oluyor..

   

   

   

   

   


Yorum Yap