Avukatlar sandık başına !..

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  19 Ekim 2018 /   419 Okunma

  Avukatlar sandık başına !..

   

  4 bin 136 kayıtlı avukat ile Türkiye’nin en büyük barolarından birisi olan Antalya Barosu’nda seçim heyecanı yaşanıyor..

  Antalya Barosu avukatları, 20-21 Ekim günlerinde gerçekleştirilecek genel kurulda yeni yönetimi ve organları seçmek için sandık başına gidecek.

  Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek Antalya Barosu Genel Kurulu’nun ilk gününde gündem maddeleri görüşülecek..

  Türkiye’nin en önemli meslek kuruluşlarından birisi olan Antalya Barosu’nun yeni başkanı, 10 kişilik yönetim kurulu üyesi, 5 disiplin kurulu üyesi, 3 denetleme kurulu üyesi ve 15 Türkiye Barolar Birliği Delegesi seçimi ise ikinci gün 21 Ekim Pazar günü yapılacak..

  Daha önce 11 kişiden oluşan Türkiye Barolar Birliği delegesi sayısı, Baro’ya kayıtlı üye sayısı artınca 15’e yükseldi..

  Baro Başkanı da doğal delege olduğu için Antalya Barosu Türkiye Barolar Birliği Genel Kurulu’nda 16 delege ile temsil edilecek..

  Antalya Barosu Genel Kurulu, yerel seçimlerin gündemi oluşturduğu süreçte yapılacağı için kamuoyunun dikkatlerini de çekmeyi başardı..

  Antalya Barosu Genel Kurulu’nda başkanlık için 3 aday yarışacak.

  Mevcut başkanı Polat Balkan, Makbule Tanış ve Manavgatlı avukat Can Ercan, Antalya Barosu Yönetim Kurulu Başkanlığı için ekipleri ile birlikte aday oldular baro Üyesi 4 bin 136 avukatın oylarını da talip oldular.

  Genel kurulu saatler kala başkan adayları çalışmalarını hızlandırdı, yönetim kurulu üyesi listelerini de son şeklini verdi..

  Göreve yeniden talip olan mevcut başkan Polat Balkan Balkan’ın yönetim kurulu aday listesi Evrim Ercan, Feden Şengün Coşkun, Hidayet Canruh, Özhan Karazeybek, Metin Acar, Çağlar Şener, Mehmet Feittahoğlu, Lider Tanrıkulu, Cenk Soyer ve Ahmet Delikanlı’dan oluşuyor.

  ‘Antalya Barosu’nun en büyük karar organı olan genel kurulumuzun takdiriyle 2 yıl boyunca görev ve sorumluluk üstlendik. Esaslı ve samimi olduk, dostluk ve dayanışma duygularını artırdık”

  Başkanlığa yeniden talip olan Polat Balkan, 2016 yılında yapılan genel kurulda Levent Geçerler, Soner Ustaoğlu ve Ali Çelik’le yarışmıştı.

  2016’daki genel kurulda Polat Balkan bin 51 oyla başkanlığı kazanırken, diğer üç başkan adayından Levent Geçerler 393, Soner Ustaoğlu 384, Ali Çelik ise 369 oy almıştı..

  Bir diğer başkan adayı Türkiye’nin en büyük barolarından olan Antalya Barosu’nu artık bir kadın başkanın yönetmesi gerekir düşüncesiyle yola çıkan Makbule Tanış..

  Makbule Tanış, yönetim kurulu adaylarını ise Nazan Acar Ergin, Koray Şimşek, Ebru Çebi, Görken Kadıgil, Çiğdem Baysal, Mustafa Perçin, Pınar Toğaç Bulut, Ömer Efe olarak belirledi.

  Antalya Barosu yönetimlerinde görev alan Manavgatlı Avukat Can Ercan ise başkan adaylığını açıklayan üçüncü isim oldu..

  Can Ercan’ın yönetim kurulu üyeleri listesi ise  Alper Köleoğlu, Emine Ören Yılmaz, Bayram Bayazıt, Seçil Mercan Gürsoy, Hayrullah Zafer Demir, Mehmet Ali Koç, Yeliz Özdemir ve Mehmet Kaya’dan oluşuyor..

  Kayıtlı avukat sayısı her geçen gün artığı için Antalya Barosu’nu Türkiye Barolar Birliği Genel Kurulu’nda temsil edecek delege sayısı da sürekli artıyor.

  Bir önceki genel kurulda 11 olan Antalya Barosu Türkiye Barolar Birliği delegesi sayısı 15’e yükseldi..

  Barolar Birliği delegeliği için aday olan isimler arasında deneyimli hukukçular var..

  Cengizhan Gököz, Gülcihan Türe, Ali Çelik, Murat Bilgin, Mehmet Şimşek,Alper Tunga Bacanlı’nın da aralarında bulunduğu 20 civarındaki Antalya Barosu Avukatı Türkiye Barolar Birliği Delegesi seçilmek için üyelerinin oylarına talip olacak..

  Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan,” Hafta sonunda  yaşanacak üçlü yarışın, Baro’ya ve avukatlık mesleğine yakışır bir düzeyde ve olgunlukta geçecek” dedi..

   

   

   

   

   

   

   


Yorum Yap